Покататись верхи на динозаврі чи зіграти у футбол на висоті сім метрів?
На Львівщині відкрили парк розваг «Уруру», в якому «поселили» два десятки динозаврів та натягнули посеред лісу сітки-батути
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/415628/ururu-193.jpg)
Лише за 12 кілометрів від Львова у лісі з’явились… динозаври. Різних видів та розмірів. Тут є і дорослі особини, і малі динозавренята, і яйця цих доісторичних тварин. Утім, не лякайтесь. Йдеться не про археологічну знахідку, а про новий і, мабуть, найбільший в Україні парк динозаврів. Тож якщо ви уже не знаєте, куди вивезти дітей на вихідні, щоб і свіже повітря, і атракції — вам саме сюди.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/07/ururu-135.jpg)
Аби потрапити у парк розваг «Уруру», треба їхати зі Львова у напрямку Бібрки та повернути на «Бухту Вікінгів» (хто не був, поворот ліворуч біля зупинки Водники). Власне поки що парк розваг має спільний заїзд з відпочинковим комплексом, але уже наступного року він буде відокремленим. На вході у парк видають спрей від комарів — цього року їх усюди повно, тим паче у лісі біля водойми. Утім, якщо довіряєте лише якомусь конкретному засобу, краще взяти зі собою. Але тут обіцяють: уже найближчим часом комарі мають зникнути — тут запустили спеціальну установку, яка знищує москітів у радіусі пів гектара!
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/07/ururu-303.jpg)
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/07/ururu-190.jpg)
Окрім анімованих динозаврів, тут ще й є діючий вулкан. Коли до нього наближаєшся, він починає вивергати хмари туману, схожого на дим. Є тут і фотозона, як же тепер без неї. Але будьте обережні: коли спробуєте залізти в яйце динозавра, аби сфотографуватись, з яйця, що позаду, покажеться мале динозавренятко. Малюк милий, але ефект несподіванки ще той.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/07/ururu-137.jpg)
Утім, «Уруру» — це не лише динозаври, хоча саме вони справляють особливе враження (ну і забезпечують ефектні фото для соцмереж чи домашнього архіву). Тут ще й величезний сітчастий парк. Не знаю дитини, яка б не любила стрибати на батуті. Сітки — це факчтино величезні батути просто серед лісу. Різниця лише у тому, що на звичайному батуті натягнута суцільна тканина, а тут — сітка, то ж ти бачиш, що під тобою. До слова, натягнуті сітки на висоті приблизно сім метрів. А розмір найбільшої сітки — 20 на 15 метрів. За бажання тут і футбол можна зіграти! Дорослим стрибати не заборонено.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/07/ururu-250.jpg)
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/07/ururu-279.jpg)
Є і менш «адреналінні» гойдалки, гірки, які підійдуть для молодших дітей. Власне це дуже зручно для тих батьків, які мають дітей різного віку: старших «запускаєш» у сітку, а менших бавиш на гойдалках. Адже, як правило, важко знайти розважальний центр, де б було цікаво і старшим, і меншим дітям. Крім того, усі гойдалки тут максимально безпечні: нема важких залізних конструкцій та гострих кутів, як на звичайних майданчиках, встановлених у місті. Очевидно, тому, що креативний директор парку розваг «Уруру» Роман Санін — батько двох дітей. Він зізнається, що ідея створення такого парку виникла саме через те, що хотів, аби неподалік Львова був парк розваг саме для дітей.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/07/ururu-287.jpg)
«Торік я майже два місяців їздив Європою. Мені було цікаво, як там проводять вихідні сім’ї з дітьми. Тож об’їздив майже з півсотні парків розваг. Але це лише невелика частина з того, що там є. У тій же Німеччині, мабуть, з триста парків розваг, може, й більше, — розповідає Роман Санін. — Ідей було багато, але зупинились наразі на парку динозаврів та сітках. Динозаврів ми замовляли з Китаю на фірмі, яка є основним постачальником динозаврів у світі, — і для парків розваг, і для зйомок у фільмах. Щоправда, через карантин до нас не змогли приїхати фахівці з Китаю, які їх мали збирати, тож довелось робити це власними силами з онлайн-інструкціями від постачальників. Щодо сіток, то, як на мене, люди їх наразі недооцінюють. Мотузкових парків у нас і у Європі тисячі. А сіткових — не більше двох-трьох десятків, оскільки технічно їх дуже важко розтягнути, йде багато матеріалу. Наприклад, та сітка, яка у нас за розмірами як футбольне поле, — там понад тридцять розтяжок. Купа тросів, гайок. Фактично, найближчий такий сітчастий парк є у Литві, а також у Німеччині».
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/07/ururu-168.jpg)
Утім, за словами Романа Саніна, — те, що уже є в «Уруру», — лише невелика частина з того, що тут планують створити. Адже парки розваг цікаві тоді, коли вони постійно оновлюються, адже діти ростуть, у них з’являються нові захоплення, нові герої. «У нас є Парк культури. На той час, коли його створили, він був крутим. Але відтоді нічого не змінилось, тож теперішнім дітям там нецікаво. При цьому я був у Європі у парках розваг, які були створені у 80−90-х роках. Щороку вони щось додають, щось забирають. В одному з парків я був у квітні, а потім — у жовтні. І у них вже був новий атракціон. Зрозуміло, що дітям цікаво туди повертатись. Утім, наш парк не буде ані парком атракціонів, ані парком культури. Це парк розвитку дітей на свіжому повітрі. Тут дитина має бути максимально задіяна у процесі. Попереджаю батьків: з „Уруру“ дитина має вийти весела, вибігана і брудна!».
Бухта Вікінгів
12 км від Львова,
траса Н-09
+380 675 125 555,
www.ururu.in.ua