Були у лютому за кордоном? Тоді ми йдемо до вас!
Як епідемія коронавірусу позначилася на роботі правоохоронців
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/410584/polizejfot.jpg)
З початком запровадження посилених карантинних заходів у зв’язку з поширенням коронавірусу робота правоохоронців значно змінилася. Крім звичайних обов'язків (ловити злочинців, забезпечувати громадський порядок тощо) працівникам Нацполіції додалися нові, раніше не притаманні функції: перевіряти дотримання карантину.
Тут є різні напрями, зокрема, патрулювання у громадських місцях (спільно із Нацгвардією), перевірка, чи носять мешканці маски, чи не влаштовують пікніки тощо. Також несення служби на дванадцятьох блок-постах, організованих на межах Львівщини, де перевіряють усіх, хто в’їжджає і виїжджає. Ще один «шмат» роботи — контроль за дотриманням самоізоляції українців, які повернулися останнім часом з-за кордону. Таку перевірку проводять і за допомогою телефонного обдзвону.
Знайома, яка повернулася з Австрії першого лютого, розповіла, що до неї зателефонував працівник Галицького відділу Нацполіції і розпитував, як вона почувається. Жінка здивувалася, адже була вона за кордоном задовго до оголошення карантину.
«Під час карантину Нацполіція працює у посиленому варіанті несення служби — по 12 годин, — розповіла „ВЗ“
Чи зменшилася під час карантину кількість пограбувань та крадіжок? Як повідомив заступник голови Нацполіції України Максим Цуцкірідзе, у період карантину кількість розбоїв зменшилася по країні на 35%. Аналізували статистику за трьома позиціями: крадіжки, грабежі та розбої. У жодному з регіонів немає зростання за цими видами злочину, навпаки кількість знижується, стверджує заступник голови Нацполіції. У період з 11 березня по 4 квітня цього року по країні було скоєно 16 тис. 926 крадіжок. Торік — 25 тис. 988 крадіжок. Тобто цього року на 34,9% крадіжок менше. Торік за цей же період було 149 розбоїв, цього року — 97 (зниження на 34,9%).
Проаналізувавши статистику Нацполіції Львівщини, бачимо, що за три останні тижні кількість грабежів зменшилася, а кількість кражідок майже не змінилася. У докарантинний період (23 — 29 березня) встановлено осіб, причетних до скоєння 6 грабежів. З початком карантину грабежі пішли на спад: у період з 30 березня до 5 квітня — 4 грабежі, у період від 6 квітня по 13 квітня — 3 грабежі і один розбійний напад. Відповідно кількість крадіжок у ці три тижні: 56, 70 і 54. Натомість наркоторговці із запровадженням карантину активізувалися: якщо від 23 до 29 березня задокументовано 27 злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків, то у період 6−13 квітня — 35.
Чи загрожує домашній карантин сім’ям, де раніше було зафіксовано домашнє насильство? На Львівщині, як стверджують у Нацполіції, під час карантину кількість випадків домашнього насильства не збільшилася. Правоохоронці відвідують такі конфліктні родини, проводять з ними роз’яснювальну роботу.
Дрогобицький районний суд наклав перший штраф у розмірі 17 тисяч грн. на порушника режиму самоізоляції. 39-річний місцевий мешканець Іван Д. після повернення з-за кордону зобов'язався витримати 14-денний режим добровільної самоізоляції, але вже на другий день порушив його.