За «Золотого Дюка» боротимуться кінематографісти 18 країн
12 липня в Одесі стартував ювілейний, Х Міжнародний кінофестиваль
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/393729/omkf-x.jpg)
Цьогорічний Одеський міжнародний кінофестиваль, що триватиме з 12 по 20 липня, відбудеться під знаком жіночої рівності, на підтримку жінок у бізнесі та кіноіндустрії. Ініціативу підтримає американська актриса, відома захисниця прав жінок Роуз Макговен.
У програмі Одеського кінофестивалю-2019 буде представлено 110 фільмів. На участь у престижному святі кіно у Південній Пальмірі було подано 1100 картин, однак фестивальна комісія відібрала 12 повнометражних фільмів з 18 країн — України, Колумбії, Аргентини, Нідерландів, Німеччини, Швеції, Уругваю, Литви, США, Великої Британії, Італії, Албанії, Китаю, Люксембургу, Бельгії, Ізраїлю, Франції та Грузії. Вони боротимуться за Гран-прі ОМКФ — «Золотого Дюка». У національній програмі буде представлено п’ять повнометражних та 10 короткометражних фільмів, які відібрала комісія з трьохсот надісланих на конкурс стрічок.
Серед почесних гостей Одеського кінофестивалю буде зірка французького кінематографа Катрін Деньов. Актриса представлятиме фільми, в яких зіграла, у тому числі і «Шербурзькі парасольки». Їй буде вручено «Золотого Дюка» за внесок у кіноіндустрію. Таку ж нагороду організатори кінофестивалю вручать британському кінорежисеру Майку Лі.
Х Одеський кінофестиваль розширює свої локації проведення кіносеансів, творчих зустрічей. Організатори мають намір зафіксувати рекорд Гіннесса на найбільшу кількість глядачів під час показу просто неба.
Головною подією Одеського кінофестивалю стане демонстрація на Потьомкінських сходах 13 липня німого фільму американських режисерів Джорджа У. Гілла та Кларенса Брауна «Козаки», знятого 1928 року, у супроводі симфонічного оркестру і хору.
Ювілейний, Х Одеський кінофестиваль 12 липня відкрив фільм «Прекрасна епоха» французького режисера Ніколя Бедоса. Стрічка, гучна прем’єра якої відбулася на 72-му Каннському кінофестивалі, розповідає про Віктора — чоловіка, якому вже за шістдесят. Його життя стає з ніг на голову, коли дружина зраджує його з другом сім’ї. Одночасно з цим Віктор дізнається про новітню розвагу: за допомогою історичної реконструкції компанія надає клієнтам можливість поринути у минуле. Чоловік вирішує оживити найбільш пам’ятний тиждень життя — коли 40 років тому зустрів велике кохання. Головні ролі у фільмі виконали Даніель Отей, Ґійом Кане та Фанні Ардан.
Закриватиме Х Одеський міжнародний кінофестиваль стрічка «Бог існує, його ім’я — Петрунія», що брала участь в основному конкурсі 69-го Берлінського кінофестивалю. Картина македонської режисерки Теони Струґар-Мітевської здобула нагороду екуменічного журі та Нагороду німецької асоціації артхаусних кінотеатрів. Фільм заснований на реальних подіях, що мали місце кілька років тому на сході Македонії. Щороку у січні місцевий священник кидає в річку дерев’яний хрест, який потім шукають сотні чоловіків. Добра доля і процвітання чекають на того, хто його знайде. Цього разу Петрунії якимось чином вдається потрапити у воду та першою взяти хрест. Її суперники шаленіють — як могла жінка взяти участь у їхньому обряді? Усе неначе летить шкереберть, але Петрунія стоїть на своєму. Вона здобула хрест і не збирається його віддавати.