Дідусь поганого не навчить…
У Семена Семеновича внучка побувала у ЗАГСі. З метою — вийти заміж. І вийшло. Тобто вийшла!
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/376603/didus.jpg)
І ось нещодавно молоді зайшли у гості до Семена Семеновича. Бабусі дома не було, тож він один їх приймав. Семен Семенович був людиною сором’язливою і скромною, тож відразу змикитнув — молоді прийшли мудрості життєвої піднабратися. А що? Дідусь поганого не навчить. Сидять, чай п’ють. Вони запитують, він відповідає…
…Значить, розписалися. Ну, ну… ЗАГС, між іншим — це місце, де у мужиків останній раз цікавляться їхньою думкою і запитують на щось їхню згоду. Мда… Ось ти, молодий, ти зрозумів, що з тобою у ЗАГСі сталося? Там тобі молоду під розписку видали і печатку поставили. Тепер ти за неї відповідаєш. Власноруч розписався.
…Що? Вона теж розписалася? Ну, це інша річ! Вона розписалася у тому, що перейшла з ніжно-дівочого стану душі у заміжньо-бабський стан тіла. Заміж вийшла. За мужем тобто тепер. Ти, молодий, звичайно, попереду, вона — за твоїми плечима. Ти, як капітан корабля у бурхливому морі життя. Ти командуєш «Повний вперед! Віддати швартови!» А вона — штурман. Вона цьому кораблю курс прокладає. Куди плисти і навіщо. І тобі, як капітану — ні вліво, ні вправо. Щодо швартових… Штурман вирішить, кому ці швартови віддати і за скільки.
Я вам анекдот розповім. «Один, скажімо, узбек каже: «Хочу у великому столичному місті мати свій будинок. Великий будинок! Триповерховий. І щоб тільки я один його штукатурив!» Я це до того, що і ви починайте свій дім будувати. Будинок життя. Намагайтеся будувати його тільки самі. Тільки вдвох. Самі будуйте, самі штукатурте. Не дозволяйте втручатися у це будівництво стороннім. Не слухайте порад і рекомендацій. Щоб не довелося виправляти і переробляти. Повірте моєму досвіду. Як-не-як, п’ятдесят років будівельного стажу. Сімейного. Ось так. А ви записуйте. Дід поганого не порадить…
Де взяти гроші на це будівництво? Ми з бабусею все життя збирали гроші. На майбутнє. А тут — бац! Ціни! І ми зрозуміли — ура! Майбутнє прийшло! Тож у цьому питанні я, як людина досвідчена і практична, пораду дати можу. Гроші, звичайно, допомагають від злиднів, але якщо гроші будуть головними у вашому житті, то нічого іншого, цікавого, окрім них, ви у житті не побачите. Тому головне, щоб гроші не коштували вам дуже дорого. І не вірте, що «гроші можуть все». Так кажуть ті, хто їх багато не мав. Ще кажуть — «Гроші псують людей». Мабуть, тому в Україні так багато ще порядних і чесних.
…Що таке ідеальний чоловік і жінка. Кажуть, є така книжка — «Ідеальна дружина». Але довгорічні дослідження виявили, що цю книжку ніхто не читав. Щодо «ідеального чоловіка», тут все зрозуміло. Він повинен відповідати декільком «не». Не п’є, не курить, не хропе, не ревнує, не ходить «наліво», не любить футбол і пиво, не проводить весь свій вільний час з друзями у сауні або гаражі, не свариться, не відмовляється виносити сміття і мити посуд. І головне «не» — такого чоловіка не існує. Годі й шукати.
…Що думаю про подружню зраду? Знайшли у кого питати. У святого! Ну… Хіба що теоретично… Є велика різниця між тим, що було колись і що зараз. Ось, візьмемо таку непомітну, на перший погляд, деталь гардеробу, як труси. У старі часи беззаконня, дефіциту й «уравніловки» жіночі та чоловічі труси майже не відрізнялися. І ті, і ті мали по три отвори. І за довжиною майже однакові були. Тож «спалитися» було легко. А зараз, в умовах стійкої демократії і успішних реформ, ці сучасні модні брендові деталі гардеробу дуже різняться. У жіночих — три отвори. У чоловічих — чотири. Та й розміри, самі, мабуть, уявляєте… Вже не переплутаєш. Мда… Зараз — не колись. А ви записуйте, записуйте. Дідусь поганого не навчить…
…Хто у родині має бути головним? Світовий досвід сотень поколінь в усіх країнах свідчить, що чоловікові не обов’язково знати, хто в родині головний. Крапка.
…Чи сваримось ми з бабусею? Звичайно, як же без цього задоволення. Коли випадає сваритися, головне — не доводити одне одного до градуса кипіння. Ось доведеш свого чоловіка до кипіння, і він може випаруватися у невідомому напрямку. Як його потім повернути у попередній стійкий та стабільний стан? Ось така вона, життєва побутова хімія.
…Ревнощі? Ну, у подружньому житті різне буває. Якщо у нормальній родині чоловік кожні два дні змінює шкарпетки, то це підозріло. Справа нечиста. Або якщо жінка просить чоловіка почистити бульбу на вечерю, а він відмовляється, це теж наводить на думки: «А чи не чистив він її під час обідньої перерви десь в іншому місці?» Або вона несподівано каже, що записалася на курси в’язання, і вона відвідуватиме їх три рази на тиждень у нічний час. Тут справа незрозуміла, темна. Або несподівано купила собі нову зубну щітку, мовляв, стара геть зносилася. Або, що знову ж таки підозріло, — халат собі новий купила, хоча старому ще й десяти років немає. Та й дірки ще не такі помітні. Кому ці дірки не подобаються? А інших приводів для ревнощів у вашому житті не повинно й бути. Тому що, якщо ревнуєш, значить, кохаєш. Якщо кохаєш і не ревнуєш — значить, довіряєш і поважаєш.
…Що? Мої думки про секс? У сенсі — спогади про секс? О! Це ви за адресою. Тут я, незважаючи на вік, ще ого! Багато можу пригадати. Да… Було… Охо-хо… Я вам, щоб не займати багато часу, коротко скажу про суть цього явища. Це не повинно бути як в магазині: «почекайте, почекайте». Це не повинно бути, як у лікарні — «потерпіть, потерпіть». Це повинно бути, як у школі — «повторіть, повторіть». О! Щось я бачу ви додому заспішили. Зрозуміло. Ну, то йдіть. Щастя вам! Штукатурте свій життєвий будинок. Бабусі вітання передам. Бабуся за вас молиться. Богові й сонечку. Щоб у вашому житті було багато радості, тепла і світла. Дідусь і бабуся поганого не побажають.