Хто такі гіки?

Культура дивних людей, які захоплюються настільними іграми, коміксами та відеоіграми, завойовує Україну

Чи ви чули хоч раз про гіків? Цих дивних людей, які захоплюються коміксами, відеоіграми, одягаються у костюми своїх улюблених ігрових та фільмових персонажів, збираються на масштабні фестивалі…

Мабуть, не чули. Адже, як і всі інші віяння Заходу, гік-культура в Україні лише зароджується. Роман Задорожний, засновник Фонду розвитку культури та неформальної освіти, має у рукаві кілька «тузів», аби переконати у потенціалі, який у собі несе так звана гік-культура.

Роман Задорожний
Роман Задорожний

«Усі речі, якими ми в дитинстві бавились, які нас захоплювали, якщо це захоплення було щирим, не можуть повністю зникнути», — каже Роман, згадуючи і своє дитинство. Змалку захоплювався настільними іграми та відеоіграми. І досі Роман підтримує своє захоплення та мріє поширити гік-культуру на всю Україну. Каже, стереотип безробітного любителя коміксів, який проводить весь свій час за монітором, незабаром зникне: «Більшість людей, які підтримують гік-культуру, заробляють вище середньої ринкової зарплатні. Коли бачиш таке „дитяче“ захоплення в успішних людей, воно по-іншому починає сприйматися».

Роман Задорожний не перший рік спільно з командою фонду «Натисни старт» займається організацією різних цікавих подій у містах України. Торік у Меджибожі (Хмельницька область) зацікавлена молодь приєдналася до першої Гікосфери (фестивалю любителів настільних ігор). У Львові одна з наймасштабніших подій — конференція Gamedev, яка відбулася 27 січня. У ній узяли участь 500 осіб.

А нещодавно у Львові відбувся і турнір «Натисни старт». Гравці у картковий Heartstone зібралися у затишній компанії в кафе, аби позмагатися між собою, відпочити та провести час з приємними людьми.

Нарівні з іншими мізкує над грою і організатор турніру Роман Задорожний. «За кордоном ця культура більш розвинена й масштабна, — розповідає, пригадуючи чотири роки перебування у Польщі. — Наприклад, дуже круто було зустріти на коміконі (фестивалі коміксів) у Варшаві героїв „Гри престолів“, „Гаррі Поттера“ чи „Володаря кілець“. Туди просто масово запросили зірок. У нас ще немає такого рівня організації».

Але є на кого рівнятися. Той же Comic-con у Каліфорнії чи ігрова виставка Gamescom у Кельні, яку відкрила сама Ангела Меркель. Такого роду заходи в Європі чи Штатах — події, вигідні для статусу міст. Адже, коли твій захід відкриває сама канцлер Німеччини, виставка відеоігор набуває особливого значення. За кордоном подібні турніри — це, по суті, гра на гроші. Приміром, призовий фонд польського чемпіонату із гри Heartstone — близько п’яти тисяч доларів, а фонд літнього чемпіонату, в якому беруть участь команди з кожного світового регіону, — 580 тисяч доларів.

Гра у Heartstone тим часом тривала. Гравці зчепилися у справжньому герці. На перший погляд дитяча карткова гра перетворилася на «шахові» раунди, з різними тактиками та несподіваними ходами…

Схожі новини