Середина зими: вакцинуватися проти грипу досі актуально
Захворюваність на нього зростає - разом з іншими гострими респіраторними інфекціями
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/505120/grypshcheplennya.jpg)
За повідомленням Міністерства охорони здоров’я, в 14 областях України зафіксували циркуляцію вірусів грипу, А та В.
Ця інфекція вражає верхні дихальні шляхи, легені, серце й кровоносні судини та може призводити до ускладнень:
- пневмонії;
- тромбозу;
- запалення спинного та головного мозку;
- запалення серцевого м’яза (міокардиту).
Як зазначають у МОЗ, найефективніший спосіб захиститися від грипу і його ускладнень — зробити щеплення. Вакцинуватися проти грипу рекомендується кожного епідсезону.
Щеплення — платне. Придбати вакцину проти грипу корейського або французького виробництва можна в аптеці. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості.
Щеплення проти грипу рекомендується робити людям, які входять до групи ризику важкого перебігу й виникнення ускладнень під час хвороби:
- вагітним;
- дітям до п’яти років;
- людям, старшим за 60−65 років;
- пацієнтам з хронічними захворюваннями;
- ВІЛ-інфікованим;
- онкохворим.
Грип починається з різкого підвищення температури. Згодом приєднуються респіраторні симптоми — кашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлі. COVID-19, навпаки, починається з респіраторних проявів. Наразі серед усіх випадків гострих респіраторно-вірусних захворювань переважає саме коронавірусна інфекція. Безплатно проти коронавірусу можна вакцинуватися у пунктах щеплення.
За перших ознак захворювання — чи то грипу, чи COVID-19 — необхідно звернутися до сімейного лікаря. Фахівці МОЗ закликають не займатися самолікуванням, а під час хвороби — дбати про безпеку колег і рідних (залишитися вдома й використовувати індивідуальний посуд).