Можливо, це впливи коронавірусної інфекції, про які ми ще не знаємо…
У Львівській області почастішали випадки ускладнень середнього отиту
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/492217/otyt.jpg)
Нещодавно упродовж більш ніж двох тижнів медики зафіксували чотири випадки отиту, що призвели до важких ускладнень. Три із них навіть потребували великих вушних операцій.
Лікарі зазначають, що переважно за рік мали чотири ускладнення від гострого середнього отиту. Така середня цифра.
Зараз же за короткий проміжок зафіксували вже чотири ускладнення. Чому так? Наразі для лікарів це загадка. На цю тему вони спілкувалися зі своїми колегами з-за кордону. Ті ж кажуть, що в них теж пішла хвиля ускладнень. Можливо, йде мікс інфекцій. Можливо, це впливи коронавірусної інфекції, про які ми не знаємо, які ще треба буде дослідити.
Про гострий середній отит та його лікування розповів керівник клініки дитячої оториноларингології у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» Федір Юрочко.
— Федоре Богдановичу, яку інформацію про гострий середній отит (ГСО) ви надали б батькам?
— Гострий середній отит — це одне із найчастіших захворювань дитячого віку. Його лікування залежить від досвіду лікаря та індивідуального підходу до кожного пацієнта.
Причиною отиту може бути бактеріальна, вірусна чи вірусно-бактеріальна інфекція. Найчастіше виникає як ускладнення гострої респіраторної вірусної інфекції.
Розрізняють також травматичний середній отит як наслідок травми барабанної перетинки.
У хворої на отит дитини спостерігаються біль у вусі, значне підвищення температури тіла, пропасниця, зниження слуху. Може відчуватися закладеність, шум, автофонія. Саме на стадії появи цих симптомів найчастіше виявляється отит у дітей молодшого віку, адже пояснень своєму стану у малюків немає, і вони починають шукати їх у дорослих.
Можуть бути притаманні і неспецифічні симптоми, як-от дратівливість, зниження апетиту, сонливість, блювання, діарея.
— Як лікують отит?
— Зважаючи на високу частоту самоодужання за ГСО, інколи запроваджують тактику уважного спостереження. Вона полягає у тому, щоб ретельно моніторити стан дитини протягом 1−2 діб. За умови поліпшення стану продовжують симптоматичне лікування. Якщо упродовж цього часу ефект відсутній або стан погіршується, призначають антибіотик.
Тривалість такої антибіотикотерапії становить 10−14 днів.
Лікування доповнюють фізіотерапевтичними заходами. Це, зокрема, курс із 5−7 процедур інгаляції розчинами антисептиків та антибіотиків.
За можливості лікарі рекомендують тимчасово відмовитися від відвідування дитиною дитячого навчального закладу.
Захворювання може мати різний рівень складності. За найскладніших обставин може знадобитися хірургічне втручання.
— А що варто знати про травматичний ГСО?
— Травматичний ГСО виникає внаслідок травми барабанної перетинки та проникнення інфекції у барабанну порожнину. Для його лікування призначають антибіотикотерапію протягом 5−10 днів, туалет зовнішнього слухового ходу за правилами антисептики, місцеві вушні краплі з антибіотиком, які не містять кортикостероїдів. Слід пам’ятати, що краплі зі вмістом спирту капати у вухо не можна.
— Федоре Богдановичу, на щоб б ви радили звернути увагу батькам, у яких діти захворіли на отит?
— Насамперед — бути уважними. Це захворювання у більшості випадків має легкий перебіг, минає без антибіотиків, але водночас отит небезпечний своїми ускладненнями, які можуть навіть загрожувати життю!
Записала Ірина-Марія Лис.