Безплатні медпослуги для пацієнтів із хворобою Паркінсона
Попри війну, держава й надалі гарантує людям із цим діагнозом безкоштовну діагностику, лікування й реабілітацію
Хвороба Паркінсона — це нейродегенеративний розлад, який вражає нейрони, що виробляють дофамін. Це призводить до порушень координації, може впливати на настрій, спосіб мислення та пам’ять. Вчасна діагностика й терапія захворювання можуть полегшити симптоми захворювання і покращити якість життя людини.
У Національній службі здоров’я нагадують: попри повномасштабне вторгнення рф і утруднений доступ до якісних медичних послуг, держава й надалі гарантує цим хворим безплатну діагностику, лікування та реабілітацію.
Хворобу Паркінсона діагностує невролог. Консультація лікаря, всі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження для пацієнтів є безплатними. Важливо лише, щоб заклад, до якого звернулася людина, мав підписаний договір з НСЗУ за відповідним пакетом. Зокрема, за скеруванням лікаря безплатними є КТ або МРТ головного мозку, електроенцефалографія тощо. Невролог також може виписати електронний рецепт на «Доступні ліки».
За потреби лікар скерує на лікування в стаціонар. Спостереження лікарів у медзакладі, лабораторна й інструментальна діагностика, а також підбір медикаментозної терапії, що допомагає зберегти нервові клітини, підвищити й підтримувати рівень дофаміну в мозку та зменшити симптоми захворювання для пацієнта, є безплатними, так само як ліки з Нацпереліку й інших державних програм. Ці послуги передбачені у рамках пакета «Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій».
Якщо людина потребує оперативного втручання, анестезія, сама операція і витратні матеріали на неї, лабораторні та інструментальні дослідження, такі, як КТ й МРТ, у рамках пакета «Хірургічні операції дорослим і дітям у стаціонарних умовах» також є безплат-ними.
Для пацієнтів із хворобою Паркінсона безплатними є послуги з реабілітації в амбулаторних умовах, а саме: умовно-рефлекторний тренінг та лікувальна фізкультура, тренінг навичок самообслуговування, динамічне спостереження лікарем, своєчасна корекція терапевтичних схем тощо.