Кардинал, совість нації і … вуйко Любко
Племінниця Блаженнішого Любомира Гузара презентує в Україні нові книги та представляє фоторозповідь про свого дядька
У своїй поїздці Україною племінниця і похресниця Любомира Гузара — Марія Рипан, яка живе у Канаді, обирає найперше ті міста і села, до яких причетна велика родина Гузарів. Так у цей графік потрапили і Чернівці. Чотири книги про Блаженнішого, фотопрезентація про його родовід, година автографів… І сюрприз від римо-католицької громади міста: портрет Блаженнішого Любомира авторства художника Йосипа Захандревича.
Пані Марія дуже зраділа такому подарунку. Під час презентації чотирьох книг про Блаженнішого Любомира у холі Чернівецького художнього музею відкрили виставку поштівок з колекції Калини Гузар — родички Блаженнішого, яка є прямим нащадком чернівецької родини Гузарів.
— Коли я монтувала виставку, натрапила на справді історичні матеріали, — розповіла Лариса Курущак, науковий співробітник музею. — Це шість листівок, які Калині та її батькові — Любомиру Гузару чернівецькому, посилав у Францію Блаженніший Любомир. Тоді він був монахом і жив у монастирі «Студіон», що неподалік Рима. На цих поштівках також написано кілька рядків. З них стає зрозуміло, що Блаженніший Любомир знав про захоплення Калини — колекціонування поштівок. Він так і писав: «Прикладаю пару листівок для Калини». З цього листування стає також зрозуміло, що Блаженніший бував у Франції і там, у Парижі, зустрічався зі своєю родиною.
В одній із фондових кімнат Чернівецького художнього музею на підлозі лежить величезна валіза. Саме у ній у 1998 році до Чернівців із Франції приїхала колекція листівок Калини Гузар-Угрин (2 тисячі 380 примірників). Чернівецька міська рада передала їх музею.
Музейники чекали приїзду до Чернівців Марії Рипан, аби вона підтвердила справжність цих поштівок. Листівки Блаженніший підписував: Любомир менший або Любомир другий.
м. Чернівці