У кав’ярнях «підвісили» каву з тістечком, у аптеках… йод
До соціального проєкту «Підвішена послуга» приєдналися 20 закладів
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/469481/posluha.jpg)
У місті Лева стартував благодійний проєкт «Підвішена послуга». Ідея походить з Італії, де свого часу кафе запровадили проєкт «Підвішена кава»: хтось купує послугу для того, хто не має на неї достатньо грошей, а заклад поміщає цю інформацію на видному місці.
Відтепер львів'яни можуть «підвішувати» вхідні квитки у музеї, галереї, театри, у також купувати для когось книги, сувеніри, каву, десерти, ліки тощо. «Мета проєкту «Підвішена послуга» — подарувати послугу тому, хто не може собі цього дозволити під час війни, — розповіла начальниця управління туризму Львівської міської ради Христина Лебедь. — Львівські підприємці сприйняли ідею «Підвішеної послуги» позитивно.
Узяти участь у соціальному проєкті зголосилося 20 львівських закладів. Це вісім міських музеїв, зокрема Національний музей імені Андрея Шептицького, Музей Олени Кульчицької, Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького «Шевченківський гай», Львівський музей історії релігії і Музей скла. У музеях можна «підвісити» квитки на екскурсії.
Серед закладів, які погодилися на «підвішений» експеримент, є аптека в центральній частині міста. Провізорка Ольга розповіла, що в рамках акції вже придбано три екскурсії старовинною аптекою та ліки, зокрема йод, бинти, таблетки від головного болю та засоби для зняття температури. «До нас приходили вимушені переселенці, які не мають грошей на ліки, і ми їм дозволили взяти набір із „Підвішеної послуги“, — каже пані Ольга. — Люди, які купували в нашій аптеці ліки — благодійники, які часто жертвують на армію, волонтерять. Також ліки в рамках акції купували підприємці-харків'яни, які переїхали в наше місто через війну».
Керівник кав’ярні «Мілітарі» Михайло Дацьо розповів: «У нашому закладі почалося все з того, що відвідувачі самі запропонували оплатити каву військовим. Ми повісили на звичайних стікерах інформацію про безкоштовну каву для воїнів. Згодом помітили, що таких кав усе більшає, а багато військовослужбовців відмовляються від них і самі пропонують „підвішений“ напій іншим».