Субсидія без порушень!
Що слід пам’ятати одержувачеві житлових субсидій, щоб не опинитися у числі порушників і не втратити право на підтримку від держави?
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/396427/01.jpg)
Експерти проекту «Справедлива підтримка», який реалізує Мінсоцполітики за сприяння Світового банку, підготували цей матеріал для тих, хто отримує соціальну допомогу, або лише має намір звернутися за підтримкою. А Заслужений художник України, головний карикатурист легендарного «Перця» Олексій Кохан — додав авторські ілюстрації.
1. Не приховуйте справжній майновий стан
— транспортні засоби «молодше» п’яти років;
— помешкання з опалювальною площею: від 200 квадратних метрів для будинків, від 120 кв. метрів — для квартир;
— одноразові придбання за останній рік на суму від 50 тис. гривень (будь-кого з членів родини).
2. Задекларуйте реальні доходи
/wz.lviv.ua/images/articles/2019/08/02.jpg)
інформація про які відсутня в Держреєстрах фізичних осіб — платників податків та і соціального страхування. Це можуть бути доходи від здачі майна в оренду, доходи від реалізації власної продукції, інші надходження (у тому числі — закордонні перекази).
3. Вірно вказуйте всіх членів сім’ї і тих, хто зареєстрований у помешканні
4. Не припускайте виникнення заборгованості
Заборгованість слід сплатити або укласти договір про її реструктуризацію, а, якщо ви з нею не згодні — оскаржити у судовому порядку
Також слід вчасно — у місячний термін — повідомляти орган, що призначив субсидію про будь-які зміни майнового стану, статусу працевлаштування, складу домогосподарства чи набору комунальних послуг.
Якщо вам відомі факти незаконного надання чи отримання субсидій, інших видів соціальної допомоги, соціальних послуг — повідомляйте про них на «Гарячу лінію» 0−800−502−757 (з 9.00 до 18.00 у робочі дні без обідньої перерви).
А подати офіційне звернення чи скаргу з питань надання житлових субсидій та інших питань соціального захисту можна за телефоном «Урядової гарячої лінії» 15−45.