Передплата 2024 «Добрий господар»

Кабмін провів екстрене засідання: яке рішення прийняли

  • 19.10.2018, 16:10
  • 1 681

Кабінет міністрів України сьогодні зібрався на екстрене засідання через ціну на газ.

Раніше це повідомила «Українська правда» із посиланням на джерела серед членів уряду.

За їхніми словами, засідання стосується ціни на газ і заплановано на 16.00.

На уточнення, чи збирається прем'єр Володимир Гройсман виносити питання щодо підвищення ціни на газ, одне з джерел сказало: «ніхто цього не знає».

Разом з тим, інші джерела і в уряді, і в парламенті стверджують, що ціну на газ можуть підняти на 23%.

На сайті уряду повідомлень про засідання не було.

Як повідомив телеканал «112 Україна», під час екстреного засідання кабінет міністрів вирішив підвищити ціни на газ на 23,5% з 1 листопада. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

«Я розумію, що для кожної української родини це важко. Але хочу сказати, що ми розпочинали перемовини з того, щоб вирівняти ціни на 60%, підвищити від діючої ціни на 60%. Але внаслідок наших перемовин і компромісу, знайшли інший підхід. І ціни на газ із 1 листопада зростуть лише на 23,5%. Не на 60. Це те, що нам вдалось неймовірними зусиллями досягти внаслідок цих переговорів», — заявив Гройсман.

Відповідне рішення було ухвалено одноголосно.

Діюча ціна буде продовжена до 1 листопада.

Таким чином Кабмін встановив ціну на газ для населення — 8 тис. 550 гривень за тисячу кубічних метрів з листопада.

«Проект постанови покладає спеціальні обов’язки на НАК „Нафтогаз“ продавати з 1 листопада 2018 року постачальникам газу населення газ за ціною 8 тис. 550 грн за тисячу кубічних метрів», — заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.

Раніше повідомлялося, що дію спеціальних зобов'язань для «Нафтогазу України» про пільги на продаж газу теплокомуненерго і облагазам було продовжено до 27 жовтня.

Як повідомлялося, Володимир Гройсман заявив, що на підвищення цін на газ підуть «мінімальні втрати». До цього повідомлялося, що Кабмін відклав підвищення ціни на газ для населення до 18 жовтня.

Міністр соціальної політики Андрій Рева своєю чергою повідомив, що в проекті держбюджету на 2019-й рік закладено зростання тарифів на газ на 25%.

Нагадаємо, уряд України на переговорах з МВФ досяг принципової домовленості щодо поступового підвищення ціни газу до рівня імпортного паритету до 2020 року.

Як повідомлялося, постанова Кабміну № 187 від 22 березня 2017 року передбачала, що спецзобов'язання з продажу газу населенню і ТКЕ діятимуть до 1 квітня 2018 року, але пізніше уряд продовжив їх до кінця травня, потім — до кінця липня, серпня і вересня, а 28 вересня — до 18 жовтня.

Україна в рамках співробітництва з Міжнародним валютним фондом зобов'язалася відмовитися від PSO і перейти до ринкових цін, проте влітку і восени 2017 року відмовилася від їх виконання.

На сьогодні питання цін на газ для населення є одним із ключових для відновлення фінансування з боку МВФ.

Схожі новини