Передплата 2024 «Добра кухня»

Грошовий переказ – без клопоту!

Як отримати грошовий переказ, не виходячи з квартири

Мільйони українців працюють за кордоном. І зазвичай забезпечують не тільки себе, а й своїх родичів на батьківщині — багато хто тільки заради цього і стає трудовими мігрантами. Не дивно, що Україна торік потрапила до числа лідерів за обсягом грошових переказів у світі. У 2013 році українці переказали своїм близьким і родичам 8,5 млрд. доларів.

Звичайно, переказ з-за кордону і особливо його отримання в Україні залишається клопіткою процедурою. По-перше, це час — похід у відділення банку в робочий час, черга, оформлення документів. По-друге, це нерви — раптом немає валюти в банку, забув паспорт, неправильно вказаний номер переказу, треба дзвонити за кордон і т.д. Хоча, здавалося б, близька людина вже все зробила — заробила і відправила гроші, залишилося їх тільки отримати.

Своєю чергою, українські банки, які обслуговують ці величезні грошові потоки в середині країни, прагнуть зробити сервіс грошових переказів максимально зручним. Приміром, одним з перших про те, щоб полегшити життя своїх клієнтів, подумав ВТБ Банк, розробивши унікальну послугу «Вам — гроші», яка суттєво спростить отримання таких регулярних переказів в Україні. Про особливості сервісу грошових переказів і переваги послуги ми попросили розповісти керівника Львівської регіональної дирекції ВТБ Банку Ігоря Романіва.

— Наскільки популярна послуга грошових переказів у нас в країні? З яких країн і в якій валюті в Україну надходять основні кошти?

— Грошові перекази надзвичайно популярні серед банківських послуг на нашому ринку. Судіть самі: торік українці перевели в Україну офіційними, і не лише, каналами (наприклад, просто передали через знайомих) понад 8 мільярдів доларів, при цьому більш як половина грошей надійшла саме через міжнародні платіжні системи — як-от MasterCard®. І з кожним роком збільшується як сума всіх приватних переказів в Україну, так і ще більш динамічно зростає обсяг переказів через системи грошових переказів, тому що це зручно і безпечно. Підкреслю, Україна є країною-реципієнтом, тобто одержувачем коштів з-за кордону — 80% грошової маси надходить в країну, і лише 20% українці відправляють в інші країни — знову ж таки своїм родичам і близьким. Гроші надходять в Україну з усього світу — з Європи, США, Азії, Росії, але перекази в доларах превалюють над євро і російськими рублями.

— Хто є відправниками грошей в Україну?

— Це, головним чином, українці, які виїхали працювати за кордон. Вони переказують гроші своїм дітям, батькам на життя, на погашення кредитів, на оплату навчання. Більшість клієнтів отримують перекази регулярно, і саме для них нова послуга «Вам — гроші» багато в чому полегшить непросту процедуру.

Не секрет, що у відділеннях банків досить часто утворюються черги, оскільки люди приходять з найрізноманітніших приводів. Тепер ми пропонуємо отримувати регулярні перекази просто і зручно — не виходячи з дому. Для цього вам достатньо лише один раз протягом 15 хвилин, безкоштовно, оформити платіжну карту MasterCard® в будь-якому відділенні ВТБ. Згодом зарахування грошей на карту відбувається миттєво після дзвінка в call-центр Банку та ідентифікації отримувача переказу.

— Це, звичайно, зручно, але чи не доведеться клієнту заплатити за конвертацію валюти в гривню, наприклад, і чи не буде на такій картці занижений обмінний курс?

— Перш за все, ми рекомендуємо безкоштовно відкрити відразу дві картки — в доларах і євро, оскільки валюта, в якій здійснюється переказ, і валюта картки одержувача повинні збігатися. Конвертація обох валют в гривню відбувається так само безкоштовно.

— Як саме відбуватиметься зарахування грошей на картку?

— Одержувач, що вже оформив картку у відділенні нашого банку, повинен зателефонувати в call-центр і повідомити свої ПІБ, номер карти, кодове слово (пароль), свій номер мобільного телефону (бажано, щоб відправник теж його вказав) і контрольний номер переказу. Після проходження процедури ідентифікації, яка займає кілька хвилин, клієнт отримає смс-повідомлення на свій мобільний про те, що гроші зараховані на карту — і він вже може ними розпоряджатися. От і все.

— Які ще переваги отримують власники таких карт?

— Це і можливість отримання переказів у будь-який час доби (навіть якщо ви перебуваєте за кордоном), при цьому ви можете зняти гроші у будь-якому банкоматі на території України і оплатити карткою будь-які товари та послуги, в тому числі і в Інтернеті. Ще одна важлива перевага сервісу — це нарахування відсотків на залишок коштів у розмірі 3,5% в євро, 5% — у доларах. Тобто ми пропонуємо нашим клієнтам отримувати додатковий дохід, не відкриваючи депозит у банку. Такі високі відсотки в європейських банках не пропонуються навіть за депозитними вкладами, а у наших клієнтів є така можливість, і при цьому залишається абсолютно вільний доступ до своїх грошей.

Власне, назва нашої нової послуги «Вам — гроші» повною мірою пояснює її суть: отримати грошовий переказ на карту можна в будь-який зручний час і в будь-якому зручному місці, достатньо лише зателефонувати в наш банк. А якщо отримані кошти будуть зберігатися на картковому рахунку — клієнт зможе ще й отримати додатковий відсотковий дохід.