Полковник обійшов двох бригадних генералів
Провідний військовий виш україни – Національна академія Сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного – отримала нового начальника. Керівником цієї кузні офіцерів ЗСУ став народжений у Сумах 40-річний полковник Роман Качур, Герой України, повний кавалер ордена Богдана Хмельницького. Відповідний наказ за дорученням президента підписав міністр оборони Рустем Умєров
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/526742/kachur.jpg)
Нову посаду колишній командир 55-ї окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ» Роман Качур отримав у результаті віртуального голосування у застосунку «Армія+». Він набрав найбільшу підтримку серед військових респондентів, вигравши конкуренцію з чотирма іншими претендентами. Серед них було два бригадні генерали. Кандидатів запропонували Головнокомандувач ЗСУ і командувач Сухопутних військ.
Призначення на військову посаду шляхом опитування – нова практика у ЗСУ. Вона викликала подив у багатьох досвідчених військових і критичні відгуки експертів, які побачили у цьому ознаки популізму. Аналітики також звертають увагу, що голосування проводили, коли в Україні ще не оговталися від ворожої атаки на електронні держреєстри, відтак міг бути сторонній вплив на результати цього опитування.
Інший докір ініціаторам цього формату кадрового рішення – порушення процедури. Керівників вищих навчальних закладів повинні обирати відповідно до законодавства про освіту. Отже, це повинні робити працівники цього вишу чи їхні делегати. А багато військовозобов’язаних в Україні, які голосували у застосунку «Армія+», до львівської «сухопутки» жодного відношення не мають, претендентів в очі не бачили. Фахівці звертають увагу, що Міноборони не оприлюднило повідомлення про вибори, не було озвучено вимог до кандидатів.
І ще одна заувага: про те, наскільки доцільні вибори у військовому підрозділі, тим більше, коли за вікном – війна. Читачі іронізують: давайте через Інтернет обирати комбатів, комбригів, ротних... Логіка підказує, що рішення мало би бути ухвалене одноосібно, по вертикалі. У цьому випадку відповідальність за нього має нести Верховний головнокомандувач. Бо у разі провалів у роботі не буде з кого спитати за невдале призначення.
Поза тим, президент уже дав новому начальнику академії три найперші завдання. Полковнику Роману Качуру належить провести повний аудит роботи «сухопутки», реформувати військову освіту, значно підвищити якість підготовки воїнів, офіцерів та сержантів. А якими вони мають бути, новопризначений керівник, віримо, знає – цього навчив його великий бойовий досвід.