Передплата 2025 «Добре здоров’я»

Укрпошта і примусове стягнення 1 гривні у фонд Милованова: розберімось

Отже, мій допис щодо примусового стягнення Укрпоштою 1 гривні при доставці посилок (а згодом виявилось і не тільки), був опублікований багатьма ЗМІ. Очевидно, що декілька факторів вплинуло на неабиякий інтерес до короткого повідомлення. Думаю, що серед них те, що мова йшла про державну Укрпошту і про благодійний фонд, який належить пану Милованову, та через який ці кошти витрачаються далі

Я вирішила що МИ готові до непростої ДИСКУСІЇ, тож почну.

Благодійність має багато складових і видів, зараз про звичайний, який складається з наступних етапів:

  1. Збір коштів - це донати (добровільні) фізичних осіб на рахунки БФ, яким довіряють люди (в т.ч.рахунки волонтерів для БФ); це благодійні внески юридичних осіб (в межах 4% від прибутку попереднього року та за рахунок прибутку після оподаткування) на рахунки БФ; це збори в місцях продажу товарів (для хворих, дітей, на придбання військових товарів (можливо, навіть з видачею наліпки про внесок).
  2. Здійснення діяльності безпосередньо фондом – це всі процеси від організації роботи, закупівель, логістики, супроводження всіх процесів. На це відповідно до законодавства БФ може витрачати до 20% коштів, що надійшли, тобто 1/5 частину.
  3. Передача коштів, товарів НАБУВАЧАМ - це фізичним чи юридичним особам, які потребують допомоги. Звісно, вони безмежно вдячні люди чи установи, військові підрозділи, яким не важливо (і це правильно) яким чином працює ця система (маю на увазі п.1 та п.2).

Я вважала, що з початком широкомасштабної війни і величезного збору коштів (див п.1), БФ працюють в моноліті з усіма, часто залучаючи для виконання робіт (див п.2) волонтерів та й самі організатори (власники) докладають неабиякі зусилля (своєю волонтерською роботою та своїми коштами). Тобто максимально економлять зібране, щоб використати за призначенням.

Та виявляється не зовсім так. Нещодавно мали дискусію про те, що БФ мають забезпечити ринкові заробітні плати працівникам, конкурентні умови роботи поряд з приватним комерційним бізнесом. Я жахнулася від цього всього.

І цю тему для обговорення підняли декілька відомих в країні фондів.

Знову ж, нагадаю, мій допис для дискусії, мабуть, не маю права засуджувати тих, хто витрачає значну частину зібраних коштів власне на роботу фонду, але про це не вказують в своїх звітах. А мали б - для чистоти і розуміння.

П.С. Я, наприклад, зі своїми помічниками - фаховими спеціалістами допомагаємо багатьом виключно на волонтерських засадах. Вважаю і це нашим внеском в загальну справу. Донати – то окремо.

Джерело