Передплатити

Це не благодійність, а прямі інвестиції

Фінансування армії - це не тільки про патріотизм, а й про здоровий прагматизм


Не знаю, чому мовчать економісти, але вже давно пора зробити уточнення: ті гроші, які люди скидають на потреби військових - це не благодійність, а прямі інвестиції.

Інвестиції у власну безпеку й оборону. Адже кожна гривня, яку людина перераховує на тепловізори, броніки, автомобілі, тактичні штучки для військових - це інвестиція в обороноздатність держави.

Людина, яка перераховує гроші на армійські потреби, розуміє, що чим краще буде екіпірований наш вояк - тим вищі в нього шанси вижити і вбити побільше ворогів. А це означає - не впустити війну далі в Україну, вигнати загарбника за наші кордони.

Бо без перемоги на фронті майбутнє України постає дуже примарним. Без перемоги на фронті ваш будинок, інша власність - знецінюється, бо кому потрібна нерухомість в окупованій країні? Хто буде платити вам гідну зарплату, якщо в країні зупиниться економіка?

Якщо ми не переможемо і не відвоюємо свої території, якщо війна з часом просто переросте в заморожений конфлікт - Україна не отримає грошей на відбудову, а біженці не наважаться повернутися у свої рідні міста біля нової лінії розмежування. Якщо ми не переможемо у війні, то ніхто не будуватиме й не вкладатиме гроші - адже в будь-який момент новозбудовані споруди знищить наступна атака.

Коротше кажучи, якщо наш вояк не буде добре екіпірований і підготовлений, то не буде перемоги, а якщо не буде перемоги й відновлення територіальної цілісності включно з Донбасом і Кримом, то не буде реальних економічних перспектив в Україні. Тобто єдиним варіантом жити нормально стане тільки еміграція з України.

Тому українці масово ІНВЕСТУЮТЬ у свою армію, вкладають власні гроші, щоб у тому числі зберегти своє майно і перспективи для розвитку в повоєнній Україні.

Йдеться не тільки про патріотизм, а й про здоровий прагматизм. Ми часто чуємо, скільки та чи інша держава виділила коштів для України, але треба розуміти, що аж ніяк не меншим інвестором є сьогодні сам український народ. І поки світ лише чухає потилицю, гривня за гривнею вже крапають на рахунки ЗСУ, фондів і волонтерів.

Масштаби цього процесу - вражаючі, фактично йдеться про наймасовішу кампанію залучення внутрішніх інвестицій за всю історію України! І не треба ці продумані, прораховані, прагматичні інвестиції називати благодійністю.

Джерело