Орангутанг Бату як нове обличчя російського протесту і символ поразки влади

Весела розвага переросла в політичну суперечку

А тепер детальніше. Нещодавно зоопарк Новосибірська запропонував обрати одну зі своїх тварин талісманом міста. Крім Бату на вибір представили сніжного барса Саяна, манула Айшу, амурського тигра Макса та біле ведмежа Шилку.

Кажуть, влада симпатизувала барсу (улюблений звір Путіна) та Шилці (ведмідь символ Єдиної Росії). І спершу все йшло по сценарію влади… Їхні фаворити перемагали. Але тут приєдналися опозиційні депутати та активні громадяни. Вони запропонували альтернативу - орангутанга! Мовляв, орангутанг – це не лише чарівний та улюблений мешканець зоопарку! Але ще й розумний, кмітливий та креативний. Цитую, «на фоні нашого мера і орангутанг символ міста».

І їх ідею активно підхопили громадяни - така собі своєрідна «дуля в кишені владі».

Ситуація загострилась, коли у ЗМІ з'явилась інформація, що адміністрації президента не подобається орангутанг. Протистояння одразу вийшло на новий рівень. З розряду веселої розваги у політичну суперечку.

Люди обурились - влада і так відібрала всі вибори, так тепер навіть такий незначний вибір не дає зробити? Тоді ми на зло оберемо свого кандидата, свій символ. Навіть, якщо це буде орангутанг.

І протестне голосування - спрацювало. Були змобілізовані всі місцеві соціальні мережі і телеграм канали. З’явились цікаві меми, відео, челенджі в тік-ток.

Люди, які скучили за справжніми виборами, масово голосували за Бату.

Коли розрив виріс у понад 10%, влада почала активно накручувати результати на користь своїх кандидатів. Включили адмін ресурс, накрутки, ботів… Але це не допомогло. Орангутанг переміг з відривом у 2%.

І тепер у влади непростий вибір. Або визнати, що переміг орангутанг, і він має стати символом Новосибірську. Або скасувати результати виборів.

І в першому, і в другому випадку - це буде поразка влади і перемога громадян.

Цікаво, що буде далі. Спостерігаймо.

Джерело

Схожі новини