Передплатити

Разумков має шанси увійти тузом у політику. Але є одне "але"

З президентськими амбіціями треба закусити губу


У нас з'явився новий і перспективний гравець у політичному футболі – Дмитро Разумков. Він у другому турі обігрує будь-кого, свідчать результати опитування. Але є одне "але". Треба вийти у другий тур.

І люди питають про його шанси в політиці. У тому числі – стати наступним президентом.

Доповідаю

Разумков зараз віджав багато електорату у Зеленського. І має усі шанси увійти тузом у політику. Мати свої стабільні 10%. Власну фракцію у парламенті. Можливо, за певних обставин, мати золоту акцію у формуванні уряду. І повернутися у крісло спікера. Чи очолити уряд (на менше погоджуватись йому вже не камільфо).

Звичайно, у ньому роздмухують президентські амбіції. Рінат Леонідович загорівся. Бо якщо Коломойському вийшло поставити свого президента, то чому не вийде у нього? І тоді сидіти собі і бавитися в антиолігархічні закони.

Для багатьох у цій країні президент без команди та ідеології – відмінний варіант

У Зеленського хоча б "Квартал" був. Кадрову порожнечу хоча б юзіками заповнити можна. "За неимением повара – будем иметь дворника", як кажуть. Знову ж, прекрасний варіант може просто ситуативно скластися. Коли старий девіз "якби лише не Порох" накладеться на новий "тільки б не Зеля!". А Бойко вже невибираємий, бо "путінприйди" – не аргумент навіть для сходу України. А Юлія Володимирівна ізсохлася і збирається на пенсію. І, здається, є шанс для Разумкова. І йому будуть підігрувати зразу купами: Шустер, Гордон, Комаровський та інші. Здається, вже багатьом можна перевзуватися, щоб вскочити в правильний поїзд у правильному напрямку.

Але.

Для цього треба перетягти на свою сторону базову електоральну групу Зеленського. Оці 15-20%, які і зараз ще вірять у "ребята с нашого двора". Їх прогнозовано Зеленський втратить, якщо тарифи наступної зими збільшаться. І подорожчає "випить-закусить". Це міський люмпен. Декласований елемент. Хрестоматійна ще з часів Риму група "хліба і видовищ".

Вони за Володимира Олександровича. Бо схожий на свого. А Разумков – не схожий. Разумков уявляється інтелігентом. Ботаном. Таких у їхньому класі гнобили.

Індустріальні міста сходу і півдня, та їхня частина, яка не відбулася в житті і кар'єрі, дивитиметься на холеного Разумкова, як на мажора.

Цей не скаже Заходу: "Альо, гараж. Чому ми не в НАТО?". І не допоможуть навіть загравання з мовою.

Разумков говорить російською. А Зеленський – бикує однаково гарно і російською, і українською. Хоча обидва гарні артисти, але жанр Зеленського ближчий до цієї цільової групи.

Для молоді, як цільової групи, Зеленський прикольний і незвичний. А Разумков уявляється таким, що і спить в краватці.

Висновок: без цих 15% базового електорату Зеленського, який розсиплеться і відійде іншим, Разумкову важко буде стати президентом. Загрозу відчули і Зеленський, і Порошенко. Тому товктися Разумков буде лише на каналах Ахметова. І трошки – Пінчука. А це вже недостатній ресурс. Тому шанси Разумкова в парламенті – майже неминучі. А з президентськими амбіціями треба закусити губу.

Принаймні наступного разу.

Джерело