«Роттердам+»: не злочинний, а ефективний...
Антикорупційна прокуратура спростувала ще одну брехню про Порошенка
Всякій неправді рано чи пізно приходить кінець. Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) учетверте (!) закрила кримінальну справу щодо запровадженої за президентства Петра Порошенка (начебто злочинної) схеми в енергетиці «Роттердам+», внаслідок чого українці нібито суттєво переплачували за електрику. Закрила через відсутність складу злочину. Попри дезінформаційні хвилі, під час скрупульозного розслідування, яке тривало чотири роки, САП не виявила ні збитків, завданих цією формулою, ні потерпілих.
Про «Роттердам+» почали активно говорити навесні 2019-го, після виборчих дебатів на київському стадіоні «Олімпійський» між кандидатами у президенти Зеленським і Порошенком. Тодішній керівник «Кварталу 95» звинувачував чинного главу держави у тому, що той «дахує» оборудки в енергобізнесі. «Скільки вам особисто занесли за „Роттердам+“?» — пафосно на всю країну запитував Зеленський Порошенка.
Багато довірливих виборців купилися на те, як шоумен «різав правду-матку», — і проголосували за нього на виборах (проти Порошенка). Коли ж почали шукати кримінал у «Роттердамі+», знайти його не змогли. Навіть «свої люди» Зеленського розводили руками: злочину немає! І стверджували, що «злочинна» схема насправді була найбільш оптимальною для наших споживачів. Її економічну ефективність і правову обґрунтованість підтвердили більш, ніж десяток вітчизняних і міжнародних експертиз.
На думку колишнього міністра соціальної політики Павла Розенка, справа про «Роттердам+» була однією із передвиборчих спекулятивних технологій Зе! команди для дискредитації тодішньої влади. «Розбито ще один фейк, за рахунок якого вони прийшли до влади, — заявив ексчиновник в ефірі одного з телеканалів. — Вони нам розповідали перед виборами, який поганий і злочинний „Роттердам+“, і тому, мовляв, українці переплачують за електрику. „Роттердам+“ завершив свою дію з липня 2019 року. І що після цього сталося? Ціна на електрику для побутових споживачів виросла майже на 50−70%. І буде рости далі».
Вперше кримінальну справу про «Роттердам+» закрили 27 серпня 2020 року. Після апеляцій НАБУ і поновлення слідства ці справи знову закрили у січні і березні 2021 року. Виправдовувальні рішення підтвердили Генпрокуратура і Вищий антикорупційний суд України. На прохання НАБУ було змінено прокурора — «для повторного об’єктивного розслідування». Але і той жодного складу злочину не знайшов.
Чи забере Зеленський свої брехливі слова про відкати за «Роттердам+»?