Терористи з георгіївськими стрічками
У цьому випадку це не метафора, а факт
На цих фото — представники руху «Талібан», визнаного і на міжнародному рівні, і в Росії терористичним за злочини, скоєні його бойовиками у цілій низці країн, перш за все, в Афганістані.
/wz.lviv.ua/images/blogs/2019/05/3091923.jpg)
/wz.lviv.ua/images/blogs/2019/05/3091925.jpg)
Звідки ж у них георгіївські стрічки, оголошені в Росії символом перемоги над фашистами, які минулого століття поводилися так само нелюдськи, як таліби чи іділівці — у нинішньому?
Щороку російські посольства у всьому світі проводять у травні офіційні прийоми, присвячені Дню перемоги. Дипмісія у Кабулі — не виняток. Ось, до прикладу, як це було організовано у минулі роки (фото — Sputnik):
/wz.lviv.ua/images/blogs/2019/05/3091927.jpg)
/wz.lviv.ua/images/blogs/2019/05/3091929.jpg)
Нинішні фото з талібами опублікував у мережі Нікіта Іщенко — той усміхнений чоловік, що позує разом з талібами. До слова, свої знімки він так і підписав: «таліби & георгіївська стрічка». На сайті посольства вказано, що Нікіта Іщенко працює на посаді прес-аташе, на дипломатичній службі він — новачок, всього кілька років тому закінчив СПбДУ, і Кабул — його перше серйозне закордонне відрядження.
Що це все означає? Перш за все — глупоту і непрофесіоналізм.
На жаль, з терористами іноді доводиться вести переговори. Деякі країни декларують принципову відмову від такого діалогу, та більшість у тих чи інших ситуаціях готові і з бойовиками сідати за один стіл (можна згадати недавні перемовини з афганської проблеми у Москві), зазвичай, все ж намагаючись зберегти це у повній таємниці. Інша справа, що навряд чи хтось запрошує терористів до себе у гості, на сімейні чи національні свята, знайомить їх зі своїми друзями і родичами, показує їм свою оселю.
І вже зовсім за гранню мого розуміння — георгіївська стрічка на грудях справжніх терористів. Та стрічка, з якою через кілька днів президент Росії прийматиме Парад перемоги і пройде у перших лавах «Безсмертного полку». Працівникам посольства акурат варто згадати слова свого міністра: «Дебіли, ***».
Переклад з російської