Щодо голосування за початок судової реформи

З виступу на пленарному засіданні Верховної Ради 22 грудня 2015 року.

Хочу привітати увесь український народ з тим, що спільна робота законодавчої і виконавчої влади дала змогу Україні отримати перспективу безвізового режиму з ЄС. Це — надзвичайно важливе питання і стосується воно не штампів у паспортах. Воно стосується цивілізаційного розриву з "руськім міром", куди 350 років тому насильно завели Україну і звідки вона спільними зусиллями, героїзмом на Майдані і зараз на Східному фронті ми повертаємось свого європейського дому.

Успіх у цьому напрямку також означає, що разом ми можемо приймати відповідальні і корисні для суспільства рішення.

Зараз на часі ухвалення змін до поточного Податкового кодексу та бюджету на наступний рік. На жаль, маємо констатувати безпрецедентну непідготовленість Кабміном названих документів. Чи не вперше в історії українського парламенту Верховна Рада має напряму почати писати законодавство про податки та про Бюджет.

Водночас усі ми розуміємо, що 1/12 бюджету цього року в січні 2016 року неможлива, бо скасовує серйозне підняття заробітної плати для військовослужбовців та інші виплати.

Сьогодні робоча група парламенту й уряду працювала всю ніч. В обід має відбутися засідання Комітету з питань податків, і вже по обіді ми зможемо ухвалити рішення з цього приводу в першому читанні.

Хочу сказати, що базові позиції, висловлені представниками усіх фракцій, збережені. Йдеться про збереження фінансової бази місцевого самоврядування, це — перехідний режим збереження ПДВ для сільгоспвиробників, режиму оподаткування дрібного бізнесу, запровадження прозорого порядку автоматичного відшкодування ПДВ для експортерів, зменшення удвічі навантаження на фонд заробітної плати, ряд інших важливих новацій.

Переконаний, що сьогодні ми мусимо підтримати цей документ у першому читанні аби доопрацювати і встигнути з його остаточним ухваленням до кінця поточного року.

Також історичним буде сьогоднішнє голосування за початок судової реформи. Фракція "Блоку Петра Порошенка" вважає це питання найбільшими боргом парламенту, що вже зробив багато в напрямку законодавчого забезпечення боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Так от, без реформи судів ця робота є марною.

Тому закликаємо всі фракції — і коаліції, і опозиції — проголосувати за направлення тексту змін до Конституційного суду задля майбутнього очищення судів на основі стовідсоткового атестування кожного судді.

Якщо ми це зробимо, то зможемо сказати: ворота для судової реформи відкриті.