Все залежить від нас

План Києва: ми послідовно виконуємо Мінські Угоди, але Москва повністю саботує виконання своєї частини зобов'язань. Відтак, санкції щодо Москви мають бути посилені.

План Москви: на фронті вже не стріляють, тому попри невиконання Мінських Угод про відведення важкої техніки, виводу окупаційних військ, звільнення заручників тощо, санкції мають бути припинені.

Якщо ні — Кремль доповнює план "Новоросія" ще й планом "Новосирія".

В зв'язку з цим головний меседж Президента Порошенка на конференції YES прозвучав однозначно: Мінські Угоди чинні лише до кінця року. Іншими словами: агресор вже зараз має вийти з України. Без цього ніяких змін на Донбасі не буде. Ми вже достатньо сильні, щоб відбити ймовірний напад. І ми вже достатньо мудрі, щоб не взяти на утримання окупований сектор.

Що буде, якщо окупанти не вийдуть з Донецька і Луганська?

Перш за все, в змінах до Конституції стануть зайвими перехідні положення. Децентралізація відбудеться. А закон про особливий порядок на окупованих територіях буде радикально змінений і скоріше за все стосуватиметься лише порядку економічних відносин через лінію зіткнення.

Планувати на один крок є політичною арифметикою. Планувати на два-три кроки вперед — це політична алгебра.

Впевнений, що у цьому протистоянні виграє Україна. Час працює на нас. США і європейські союзники однозначно продовжують свою лінію на економічне удушення агресора, який не виконує взяті на себе міжнародні зобов'язання. Падіння доходів від здешевіння нафти і ріст витрат на воєнні авантюри доб'ють режим Путіна так само, як в свій час добили комуністичний режим.

Наше завдання — вистояти до того часу. Треба зробити все, щоб вийти з програшної колії україно-української війни 1919 року. Зціпити зуби, не допускати розбрату і робити реформи. На всіх трьох фронтах — воєнному, антиолігархічному і антикорупційному — є місце для всіх, хто бажає добра Україні.

Все залежить від нас.

Схожі новини