Особливо небезпечна Ада Роговцева

Усім добре відомо про маразматичні вибрики російської Феміди. От уже справді сміх та гріх, тільки від того сміху сльози такі гіркі…

 

Найперше на гадці — ганебне судилище над Надією Савченко. Вже сам факт утримання за гратами депутата парламенті держави і Європарламенту, яка має дипломатичний імунітет, - нонсенс у світовій практиці. Вигадані проти неї вар’ятські звинувачення адвокати розбили в порох, але Росії на це начхати.

25 серпня суд у Ростові-на-Дону покарав українців Олега Сенцова і Олександра Кольченка на, відповідно, 20 і 10 років колонії суворого режиму. Їх звинуватили у... підготовці вибуху пам’ятника Леніну в Сімферополі, який не стався, а тому ніхто не постраждав. А там за буцімто підпал офісних приміщень у тому ж Сімферополі, оцінивши збитки у 30 тисяч (не мільйонів!) рублів (не доларів!), хоча насправді двері були входом в організації, у назвах яких є слово «Росія». Коли так званий суддя запитав, чи зрозуміли вони вирок, у відповідь Сенцов і Кольченко заспівали Гімн України.

Головний редактор польської «Газети виборчої» Адам Михнік на її першій сторінці написав: «Сьогодні Росією правлять офіцери і агенти КДБ. Від них смердить страхом перед власним народом. Та нутром вони розуміють, що в цьому процесі переміг Сенцов, а вирок отримав Володимир Путін».

За неймовірним збігом, того ж таки 25 серпня інший російський суд — у Владимирі —достроково звільнив з-за грат колишню начальницю департаменту майнових відносин Міністепрства оборони РФ Євгенію Васильєву — на п’ятий день(!) після  навбуття чинності вироку про п’ятирічний термін позбавлення волі по так званій справі «Оборонсервісу».

Її засудили за крадіжку в держави 10 мільйонів доларів, хоча на початковому етапі розслідування йшлося про вп’ятеро більшу суму. Загалом Васильєва провела в СІЗО і в колонії 109 днів, а перед тим 34 місяці - під так званим домашнім арештом у своїй 13-кімнатній квартирі у центрі Москви. Саме в ній під час обшуку вилучили 19 кілограмів ювелірних виробів, усього заарештували майна (без урахування нерухомості) на 450 мільйонів рублів. Одного з фігурантів справи «Оборонсервісу», тодішнього мінстра оборони РФ і друга Путіна Сердюкова, амністували ще в ході слідства.

На суді, який звільнив Васильєву, представник колонії, в якій вона провела аж п’ять днів, охарактеризував її так: «Васильєва виявляє інтерес до культурно-масових заходів, бере в них участь, відвідує лекції. Вона охайна, добре налагоджує стосунки з іншими засудженими, а також добре застеляє постіль». Щодо доброго налагодження стосунків з іншими зечками, ще б пак: поцупвши 10 мільйонів доларів, хіба важко за якихось п’ять днів знюхатися з іншими злодійками, аферистами і бандитками! Для них Васильєва — авторитет.

Але найбільший апофігей російської Феміди навіть не в цьому. Недавно Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу проти... громадянки України, мешканки Києва,  народної артистки Ади Роговцевої. Всенародну улюбленицю, Жінку і Патріотку, Героя України кремлівські «правоохоронці» звинуватили в тому, що Ада Миколаївна на одному із своїх виступів організувала збір коштів про потреб українських воїнів АТО. 58 тисяч гривень були негайно передані за призначенням, що й стало причиною гніву російських прокурорів.

В одному з недавніх інтерв’ю вдова Богдана Ступки журливо сказала: «Часом думаю: може, й добре, що Богдан Сильвестрович не дожив до наших днів і не бачить усього цього неподобства і трагедії на Донбасі...» Ступка, який мав феноменальне почуття гумору, блискуче зіграв у кіно роль Остапа Вишні, насміхається з Путіна з небес. Тільки ця обставина завадила Кремлю порушити кримінальну справу і проти нього: перша ж роль у кіно, після якої Богдан Сильвестрович прокинувся знаменитим, явно не подобається російським ідеологам. У знаменитому «Білому птахові з чорною ознакою» він зіграв роль бандерівця Ореста.

Між іншим, чи не посадили ще в Росії, бува, Романа Віктюка, який постійно наголошує, що народився у Львові, і повторює: «Я — бандерівець!»?

Схожі новини