Передплата 2024 ВЗ

Справа на мільярд

Або кінець найпотужніжого "конверту" в Україні

Справа на мільярд
Справа на мільярд

Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України спільно з Генеральною прокуратурою України припинили діяльність найбільшого в країні "конвертаційного центру", грошовий обіг якого у 2014 році склав мільярд гривень.

"Конверт" розташовувався в Києві та надавав "послуги" з конвертації коштів та мінімізації податкових зобов'язань понад 1 тисячі підприємств реального сектору економіки.

У схемі діяльності були задіяні банківська установа — ПАТ КБ "Стандарт", понад 40 підприємств з ознаками фіктивності, транзитні підприємства та понад 30 фізичних осіб, з рахунків яких кошти переводилися в готівку.

В ході реалізації матеріалів було проведено 7 обшуків, під час яких вилучено близько 5 мільйонів гривень, 17 печаток підприємств з ознаками фіктивності, первинні бухгалтерські документи, а також 4 одиниці зброї та набої до неї.

Крім цього накладено арешт на рахунки підприємств з ознаками фіктивності та фізичних осіб, задіяних у злочинній схемі на суму близько 4 мільйонів гривень.

В ході документування встановлено причетність до діяльності "конвертаційного центру" близько 10 осіб. Крім того встановлено корупційні зв'язки організаторів "конверцентру" з керівництвом однієї з районних податкових інспекцій м. Києва.

Схожі новини