Львівська опера

Відбулася «інавгурація» новопризначеного керівника Львівського оперного театру Василя Вовкуна.

Василь Вовкун, який переміг у конкурсі на посаду гендиректора-художнього керівника Львівської опери, має намір кардинально змінити принципи роботи.

Василь Вовкун суміщатиме посади художнього керівника і генерального директора.

Наступної середи, 9 листопада, у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбудеться музично-мистецький вечір, присвячений пам’яті та 75-річчю геніальних майстрів театру і кіно Богдану Ступці та Івану Миколайчуку.

Прес-конференція з нагоди відкриття у Львівській опері 115 сезону більше скидалась на “приглядання” журналістів до нового художнього керівника, народного артиста України Василя Вовкуна. Цікавило, які творчі новинки збирається представити львів’янам креативний режисер, закоханий у європейську класику та український авангардизм. А головне — як втілюватиме Василь Володимирович сміливі ідеї в життя за умов практично відсутнього фінансування? Держава на сьогодні заборгувала Львівській опері 1 мільйон 200 тисяч гривень. Пан Вовкун — спокійний, каже, театр багатий не дорогими костюмами та завісами, а творчим потенціалом, якого у нашій Опері достатньо.

Цього тижня до Львова з Києва приїжджає знімальна група на чолі з режисером Валентином Васяновичем, який працює над своїм другим повнометражним художнім фільмом «Креденс» (перший – «Звичайна справа», знятий торік, вийшов на екрани України 7 лютого). Ролі виконують молоді українські актори Андрій Самінін (“Овід”, “Як гартувалася сталь”), Ольга Гришина (“Свати-3”, “ТойХтоПройшовКрізьВогонь”), Михайло Жонін (“Сіністер”), Наталя Васько (“Повернення Мухтара-3”, “Доярка з Хацапетівки-3”).