«У нас стрімко збільшується кількість бідних людей…»

У Львові встановили «Добрі скрині», з яких малозабезпечені можуть взяти продукти.

Ось таку гуцульську скриню встановили на вул. Городоцькій, 357.
Ось таку гуцульську скриню встановили на вул. Городоцькій, 357.

У Львові започаткували проект “Добра скриня”. Якщо ви у скрутному становищі, і вам бракує коштів навіть на їжу, зможете звернутися до волонтерів ГО “Свербивус” і безкоштовно отримати набір продуктів.

Як розповіла журналісту “ВЗ” координатор проекту Марта Присяжнюк, звертаються до “Доброї скрині” пенсіонери, інваліди, ті, кому потрібна матеріальна допомога. Набір продуктів уже отримали понад сімдесят осіб. В одні руки можна взяти 3−4 позиції: наприклад, олію, макарони, консерви, цукор. “У нас стрімко збільшується кількість бідних людей, — каже Марта. — Особливо це помітно під час свят.  Багато людей, зокрема пенсіонери, витрачають гроші на комунальні послуги і ліки, а на продукти коштів їм бракує. Крім того, ми не просто даємо їм необхідні продукти, а й залучаємо до соціальних проектів, дозволяю­чи відчути себе потрібними”.

Я зайшла на сторінку ГО “Свербивус” у «Фейсбуці». Яких тільки життєвих історій тут немає… “Пані Лариса проживає з внучкою та психічно хворим сином.

Опікується сім’єю на одну свою пенсію…”. Або:  “Пані Тео­дора — пенсіонерка, яка виживає на одну пенсію. Щоб якось себе забезпечити, змушена збирати і здавати пляшки”.  “Пан Олександр — пенсіонер, інвалід I групи. Більша частина його пенсії йдуть на лікування”. “Пані Руслана — мати трьох дітей шкільного віку. Одна дитина ось уже вісім років інвалід. Розлучена, виховує малих сама”. “Пані Оксана живе із сином-інвалідом. Не працює, доглядає за хлопцем. Уся пенсія і стипендія йдуть на оплату квартири і комунальних послуг”. Це історії звичайних людей, які приходять до “Доброї скрині”, і найменше, що ми можемо їм дати, — це продукти та увагу.

Знайти “Добрі скрині” у Львові можна на вул. Городоцькій, 357, вул. Б. Хмельницького, 217, та вул. Пасічній, 153.  Той, хто має можливість допомогти людям, які опинилися у складній життєвій ситуації, може залишити продукти у “Добрій скрині”.  Наприклад, пані Наталя принесла закрутки, ще один чоловік залишив кілька пляшок олії. Тож зі скрині можна не тільки взяти, а й туди покласти…

P. S. Якщо ви бажаєте допомогти зі встановленням «Добрих скринь» в інших місцях, можете допомогти із наповненням, або знаєте, кому могли б знадобитись продукти, – телефонуйте: 050-373-15-96.