Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Могеріні: "Країни ЄС мають більше витрачати на оборону та безпеку"

  • 08.10.2016, 10:25
  • 1 578

Країнам Європейського Союзу потрібно збільшити видатки на сферу оборони.

Крім того, необхідно ефективніше співпрацювати в цій галузі, вважає головна дипломатка Євросоюзу Федеріка Могеріні.

Країнам-членам Європейського Союзу варто істотно збільшити видатки на сферу оборони задля підвищення рівня безпеки. Про це в п'ятницю, 7 жовтня, заявила верховна представниця ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні під час свого візиту до Бухареста. За її словами, такі дії жодним чином не підриватимуть єдність НАТО.

"Є необхідність для Європейського Союзу використати увесь потенціал, який ми маємо стосовно співробітництва в оборонній сфері", - зазначила Могеріні, цитує інформагенція AP. За словами Могеріні, сукупні видатки країн-членів ЄС на оборону становлять приблизно половину оборонного бюджету Сполучених Штатів. Крім того, видатки європейців на ці цілі витрачаються значно неефективніше, ніж це має місце в американців.

Могеріні також заперечила існування будь-яких конкретних домовленостей та намірів створення спільної європейської армії, зазначивши, що вона вже обговорювала це питання з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Водночас головна дипломатка ЄС також заявила, що представники країн-членів ЄС у найближчі два місяці розглядатимуть питання покращення ситуації з безпекою. Це, на її думку, піде на користь "європейські безпеці (…) та для зміцнення НАТО".

Джерело: Німецька хвиля