Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Сікорський: "З українською владою може статись те, що і з іранським режимом"

  • 30.01.2014, 17:08
  • 844

Євросоюз має у своєму арсеналі надзвичайно жорсткі санкції — на кшталт тих, що були застосовані щодо Ірану, і українська влада має про це пам'ятати

Про це заявив глава МЗС Польщі Радослав Сікорський в інтерв'ю РАР, Він вважає, що посередником у ситуації в Україні могли б виступити ЄС чи ОБСЄ, проте сама Україна має до них звернутись.

На запитання про роль Росії у конфліктах в Україні Сікорський сказав: "Росія заявила, що здешевлення газу і 15-мільярдна позика мотивовані "християнським милосердям". Ми сподіваємось, що це милосердя не має ніяких умов".

У той же час Сікорські нагадав, що у руках ЄС є дієві інструменти санкцій.

"Санкції є в нашому арсеналі, і це санкції не лише такі, як застосовували Канада і США, візові чи фінансові. У нас є повний спектр санкцій, аж до жорстких економічних, які були успішними проти Ірану", — нагадав він.

Проте, за словами голови польського МЗС, Європа поки не зацікавлена говорити про час застосування санкції.

"Це не в наших інтересах — завчасно декларувати, але українське керівництво знає, що ЄС такі інструменти має і що його зараз інвентаризує", — сказав Сікорський.

Як відомо, у четвер ПАРЄ прийняла жорстку резолюцію щодо ситуації в Україні, де вказано, що у разі ескалації насильства санкції до України можуть прийняти уже в квітні.

Схожі новини