Передплата 2024 ВЗ

І постане нова українська «Мрія»

Нова модернізована «Мрія» знову злетить в небо

Війна увірвалася в наше життя несподівано і трагічно. Ми знали, що вона невідворотна. Але вірили і сподівались, що помилились. А війна - широкомасштабна і варварська - омине. Нас переконували не вірити американській розвідці, мовляв, ніякої загрози немає і що 140-тисячна орда, яка стояла вже декілька місяців біля наших кордонів, не представляє небезпеки.

Значна частина українців в це вірила. Хотілось вірити, що до війни справа не дійде. Але війна прийшла. Вона змінила все наше життя. Мільйони українців втратили домівки, розпрощались з довоєнним життям, змушені пізнати горе перших втрат рідних і близьких, знищення усього того, що роками тяжкою працею створювалось.

Пройшов перший місяць війни

Світ захоплюється мужністю і героїзмом українських Збройних сил, територіальної оборони, добровольців, волонтерів - усього українського народу. Україна собою закрила Європу і світ від цієї дикої орди - варварів, ґвалтівників і мародерів. путінська армія - це не класична армія цивілізованих країн, це - бандитська орда терористів. путін розраховував на дуже коротку і дуже успішну військову операцію. І в плануванні цього нападу на Україну, як і багато в чому іншому, він повністю копіював свого «рідного брата» Адольфа Гітлера. Завдяки бліцкригу сподівався за декілька днів, максимум 3-4 дні, захопити Київ, знищити політичне керівництво України, тимчасово призначити свою маріонетку, провести парад в Києві і вічно почивати на лаврах переможця.

Бліцкриг - це теорія швидкоплинної війни, відповідно до якої перемога досягається в терміни, що обчислюються, в даному разі, днями. Створена ця теорія була Альфредом фон Шліфеном. Перші спроби реалізувати бліцкриг були здійснені німецькими військами ще в період Першої світової війни, але не вдалося. Зате Гітлер зумів практично реалізувати план бліцкригу при захопленні Польщі. Для цього йому знадобилося лише 36 днів. Мобілізаційний потенціал Польщі не був залучений, і близько одного мільйона поляків призовного віку не стали на захист своєї Вітчизни.

Зараз уже є очевидним, і це підтверджено в засобах масової інформації, що ключовим об’єктом в реалізації бліцкригу путін обрав Гостомельський аеропорт, який належить ДП Антонов. Це стратегічно важливий аеродром, який знаходиться безпосередньо біля Києва і який дозволяв агресору, у разі його захоплення, швидко реалізувати свій план бліцкригу. Саме тому атака на цей аеродром розпочалася вже зранку 24 лютого 2022 року, тобто через декілька годин після початку широкомасштабного вторгнення. Спочатку обстріляли крилатими ракетами, потім вертолітний десант із 32-х вертольотів КА- 52, які з території білорусі на малій висоті намагалися захопити аеродром. Потім були 18 штурмових вертольотів Мі-8.

Але героїчні захисники аеродрому зірвали плани загарбників. У наступні дні російські окупанти продовжували відчайдушні спроби захопити аеродром в Гостомелі. На ньому мала десантуватися Псковська повітряно-десантна дивізія в повному складі, з озброєнням і технікою. Велика кількість десантних літаків Іл-76 готові були сідати на злітно-посадкову смугу (ЗПП) Гостомеля, але мужні українські захисники героїчно захищали цей важливий об’єкт, і десантні літаки повернулись на аеродроми в білорусі.

27 лютого 2022 року Збройні сили України привели в непридатність ЗПП аеродрому Гостомель. Героїчна оборона Гостомеля заслуговує окремого дуже кропіткого дослідження, адже ціною неймовірних вчинків особовий склад наших захисників зірвав бліцкриг путіна. Захисники Гостомеля назавжди увійдуть в історію України, багато з яких ціною свого життя врятували Батьківщину. Тут, в Гостомелі, зірвали план бліцкригу путіна. Після Гостомеля війна набула піншого характеру.

А тепер про «Мрію», тобто АН - 225

Чому гордість українського народу залишалась в Гостомелі, хоча було достатньо інформації, яка зобов’язувала відповідальних осіб, як і пропонували деякі працівники, передислокувати повітряний флот ДП Антонов разом з персоналом на базу у Лейпциг. Але цього не було зроблено. Усі літаки залишались в Гостомелі.

Те, що з «Мрії» був знятий один із шести двигунів, не могло бути перешкодою для його перельоту. АН-225 мав технічні можливості злетіти і на п’яти двигунах.

Зараз в ЗМІ багато йде дискусій з приводу усіх цих обставин, а саме - знищення флагмана і гордості України літака АН - 225, який має назву «Мрія», і ще декількох літаків, та пошкодження інших, в тому числі АН -124 «Руслан».

Чи була це злочинна недбалість відповідних посадових осіб, чи це були навмисні дії, залишити гордість України загарбникам, - повинні з’ясувати правоохоронні органи.

А зараз є очевидним лише те, що 27 лютого 2022 року, загарбники усвідомлюючи, що не зможуть утримати аеродром, знищили літак «Мрія». Недавно з’явились заяви про те, що «Мрію» треба побудувати нову. Навіть пропонують якісь фонди створити. Сам по собі факт бажання побудувати нову «Мрію» - дуже позитивний.

Чи є така можливість? Фахівці однозначно підтверджують - є не тільки бажання, але й можливості.

Але це вже буде зовсім нова «Мрія», значно модернізована. АН - 225 був виготовлений в Києві на нинішньому ДП Антонов. Він був і довгий час залишався найбільшим літаком у світі, поки путінські варвари його не знищили. Літак унікальний. Для його проєктування і будівництва використані своєрідні технології. Багато вузлів і деталей проєктуватися і виготовлялись виключно для цього літака.

Для того, щоб реалізувати проєкт відновлення нової «Мрії», необхідні талановиті конструктори, які будуть здатні модернізувати літак, а фактично створити новий лайнер, в якому будуть застосовані найновіші світові технології і обладнання.

На ДП Антонов ще залишились фахівці, яким під силу вирішити усі технічні проблеми, але без генерального конструктора це буде зробити надзвичайно складно. На наше щастя, в Україні є Генеральний конструктор авіаційної техніки (нині чинний), який здатний створити творчий колектив і організувати усю необхідну технічну роботу для підготовки необхідної конструкторської документації та відбудувати нову «Мрію» для України.

Це - Герой України, почесний громадянин міста Києва, професор, академік Національної Академії наук, людина, яка віддала 52 роки свого творчого життя роботі в ДП Антонов. Ця людина мала безпосереднє відношення до створення майже усіх літаків, починаючи з початку 60-х років минулого століття, в тому числі і до створення АН - 225. Це - Дмитро Ківа.

Вважаю, що Дмитра Ківу треба негайно повернути до роботи на ДП Антонов. Його організаторські здібності, творчий потенціал, величезний досвід і вміння досягати поставленої мети може бути запорукою швидкого відновлення української «Мрії».

путіну не вдалося і не вдасться знищити українську мрію до свобідного і заможного життя, як і не вдалося знищити гордість українського народу - транспортний літак «Мрія».

Пройде небагато часу, і нова модернізована «Мрія» знову злетить в небо.

Читайте також: Крилаті й тактичні: якою ракетною зброєю рф обстрілює українські міста

Схожі новини