Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Українці протестували під квартирою Зеленського в Лондоні

Українці в Лондоні вийшли на акцію протесту на Бейкер-стріт, де розташований будинок із квартирою президента України

Про це повідомляють #Букви.

Як розповів представник організації «Євромайдан» (London Euromaidan) Андрій Бубернак, мета протесту — боротьба з корупцією та відмиванням грошей, саме за це і пікетували українці, їхні партнери та однодумці.

«Нещодавно було опубліковано розслідування Pandora papers про те, як Зеленський відмив гроші Коломойського з „ПриватБанку“ через офшори та купив собі в Лондоні квартиру, а може й не одну, яка не була задекларована… Ми прийшли сюди показати своє розуміння ситуації, яка в принципі не змінилася за період його президентства. Тобто корупція в Україні залишилася на тому самому рівні, а може й вийшла на новий. І Зеленський своїм прикладом показав, що він не те що бореться з нею, а бере участь у корупційних схемах», — пояснив Бубернак.

Фото: Букви
Фото: Букви

Він додав, що учасникам не потрібні пояснення:

«Кожен має відповідати за свої вчинки. Нехай Зеленський відповідає за свої вчинки перед громадянами України. Нехай поверне гроші в Україну. Продасть квартиру чи продасть пару квартир… Нехай їх задекларує. Кожен має право мати житло — ніхто не заперечує. Але нехай воно буде зароблене чесним способом і важкою працею».

Фото: Букви
Фото: Букви

Учасники акції тримали плакати з написами: «Зеленський — корупціонер!», «Продай квартиру — поверни гроші».

Як стало відомо з фільму «Слідства.Інфо» «Офшор 95», бізнес-структури Зеленського могли не сплачувати податки в Україні в період з 2012 по 2019 рік. З цією метою було відкрито низку офшорних компаній, якими окрім Зеленського володіли його партнери по «Кварталу 95». Один з них — Сергій Шефір, який зараз працює першим помічником президента. Інший — Іван Баканов, нинішній голова СБУ.

Починаючи з 2012 року, офшори власників і засновників «Кварталу 95» отримали понад 40 мільйонів доларів від компаній, пов"язаних з олігархом Ігорем Коломойським.

Нерухомість у Лондоні

Ці компанії володіють квартирами у Лондоні загальною вартістю близько 7,5 мільйона доларів. Дві квартири належать фірмі Сергія Шефіра. Одна з них розташована в будинку під назвою Chalfont Court. Вхід до нього міститься навпроти будинку 221 В на Baker Street. Ціна цієї квартири на момент купівлі у 2018 році становила близько 3 мільйонів доларів.

Ще одна квартира, якою володіє фірма Шефіра, розташована в будівлі Clarence Gate Gardens, що за кілька кроків від першого місця. У 2016 році вона коштувала 2,1 мільйона доларів.

Третя квартира через офшорні фірми належить «кварталівцю» Андрію Яковлєву і розташована у будівлі Westminster Palace Gardens. Її ціна на момент купівлі — понад 2,3 мільйона доларів. Від цього будинку до Вестмінстерського палацу, де збираються британські парламентарі, пішки можна дійти за 5 хвилин.

Акцію протесту підтримала організація European Democrat Students. Це студентська організація Європейської народної партії. Студенти об’єдналися з метою сприяти створенню вільної, демократичної та об’єднаної Європи. Вони підтримали активістів, які вимагають відповідей від українського лідера Володимира Зеленського.

Розслідування Pandora Papers

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів рік досліджував глобальний витік документів 14 фірм, які реєстрували та обслуговували офшорні компанії. Цей масив даних отримав назву Pandora Papers. В роботі над ним брали участь 600 журналістів з усіх куточків світу. Україна посіла перше місце за кількістю причетних до офшорного скандалу Pandora Papers.

Журналісти «Слідство.Інфо» заявили, що знайшли в документах підтвердження того, що у 2012 році «кварталівці» зареєстрували понад десяток фірм на Британських Віргінських островах, Белізі та на Кіпрі. В серці цієї мережі містилася фірма Maltex Multicapital Corp.

Документи, датовані березнем 2019 року (перед першим туром президентських виборів) також свідчать, що офшор Зеленських мав отримувати від Maltex Multicapital дивіденди після того, як компанія вийшла зі складу акціонерів, передавши свою частку Сергію Шефіру. Сергій Шефір та Володимир Зеленський не відповіли на прохання прокоментувати ситуацію з виплатою дивідендів.

Йдеться про компанію Film Heritage. Цю компанію можна знайти в декларації Зеленського за 2017 рік (як кандидата на посаду президента), за 2019 та 2020 роки (позначена як власність дружини, Олени Зеленської).

Читайте також: Після Pandora Papers. Чого чекати Києву від саміту Україна-ЄС

Утім Maltex Multicapital, про яку пише Ар’єв, не фігурує в жодній декларації президента. Так само немає згадок про отримання дивідендів.

Схожі новини