«Два кляті мільйони гривень! Може, той намет інкрустований діамантами?»
До святкування 30-річчя Незалежності України влада облаштувала на Хрещатику шалено дорогий намет. І провела «благодійний концерт» з кошторисом понад 3,5 мільйона гривень
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/441484/namet2.jpg)
Про те, що великі святкування — великий привід для великого розкрадання, знають усі. Не стали винятком і столичні святкові акції до 30-річчя Незалежності України. Те, що «зелена влада» розкрадає і відмиває кошти на таких от акціях, загалом уже нікого не дивує (а шкода!). Але повз одного такого кричущого факту явного відмивання коштів не зміг пройти редактор сайту «Наші гроші» Юрій Ніколов. Чинна влада не соромиться викладати фактично компромат на себе на сайті платформи електронних публічних і державних тендерних закупівель Prozorrо…
«Люблю Prozorro з тієї причини, що там є набагато більше визначних фактів про реальну корупцію, — написав 22 серпня Юрій Ніколов на своїй сторінці у ФБ. — 23 серпня в Оперному театрі відбудеться святковий благодійний концерт. Так от — для нього вирішили зробити вуличне розташування, а саме „намет“ вартістю 77 тисяч гривень… А от оздоблення цієї палатки коштуватиме 2 мільйони 033 тисячі 493 гривні! Два кляті мільйони гривень! Може, той намет буде інкрустований діамантами? Поняття „декор“ не включає „музичний супровід“ (291 тис. грн буде оплачуватися окремо) та надання учасникам реквізитів (350 тис.)…»
Юрій Ніколов наводить повний кошторис витрат на організацію та проведення благодійного концерту в Національному академічному театрі опери та балету України імені
Цікаво, що виконавцем послуги є фізична особа-підприємець Тріль Богдан Іванович, юридична адреса якого зареєстрована у місті Винники (біля Львова), на вул. Шептицького, 17. Він платник єдиного податку (3-тя група) — 5%, не платник ПДВ, тобто дрібний підприємець.
Журналіст також публікує фото того грандіозного намету, декорування якого коштує аж 2 млн грн. Нічого особливого, того «декору» навіть і не помітно! «Сам намет коштує 77 тисяч, а його декор — два мільйони гривень, — пише Ніколов. — От візьміть і шукайте ці 2 мільйони гривень. Як на мене, це виглядає як тупий клятий державний бюджет за програмою #Великі _ святкування».
Публікація викликала шквал обговорень у соцмережах. Особливо багато коментарів під публікацією Центру протидії корупції, який перепостив цей пост Юрія Ніколова. Коментатори шоковані таким викиданням державних грошей на вітер. Переймаються риторичним запитанням: «Хто буде за це покараний?». Ті, хто «в темі», пишуть, що дрібних ФОПів, подібних до нашого Богдана Тріля, часто використовують державні структури саме для відмивання грубих коштів на тендерних закупівлях. «Стандартна схема. Мені, як ФОПу дуже дрібному, уже декілька разів пропонували подібні схеми», — пише Антон Бойко. «ФОП 3-тя група, тільки вони настільки тупі, що взяли ФОПа, у якого припинена діяльність», — коментує Микола Миколайович.
Юрій Шипелик: «За ці кошти можна було б придбати три квартири і роздати дітям з притулків». Олексій Рибак: «Це ціна дуже гарної однокімнатної квартири в Одесі, квадратів десь на 50».
Таня Буханцова: «А в цей час згорьовані мами, плачучи, просять допомоги для лікування хворих діточок. Гучне святкування під час війни зовсім не доречне». «Вони вже крадуть внаглу, навіть не дуже намагаючись прикрити це!!! — обурюється Ольга Дудка. - Бо розуміють, що в них часу обмаль, треба встигнути урвати побільше, щоб вистачило дітям і онукам… Це ж ще треба вивести в офшор, ніхто ж з цих наволочей не збирається тут залишатись!!! Вони ж, ці „младиє ліца“, прийшли майже голі, голодні… І дуже охочі швидше змінити стан своїх кишень! Тому і рвуть гроші, не соромлячись!!!»
Коментар для «ВЗ»
Богдан Тріль, фізична особа-підприємець
Оприлюднений кошторис — орієнтовний, і там про це зазначено. Оскільки все готувалося у дуже стислі терміни. У реалі суми були набагато менші. Зараз не можу сказати точні цифри, оскільки ми брали участь у кількох заходах і ще не звели всі цифри. Щодо конкретно того намету, то там деякий декор просто відмінили, і суми були значно зменшені. Спочатку там планувалося декорувати його гарними великими композиціями з квітів. Але держпідприємство, з яким ми укладали угоду щодо цих квітів, сказало, що люди цього не сприймуть. Тому їх відмінили.
Ми брали участь в офіційному мистецькому конкурсі, який оголосило Міністерство культури. Туди міг подаватися кожен охочий. Ми подавали свої ідеї і орієнтовні розрахунки і кошториси. Ми працюємо з державою по різних конкурсах. Це все відкриті джерела, я відкрита людина, можу все прокоментувати. Але ви перша журналістка, яка мені зателефонувала.
Читайте також: «Боротьба за Незалежність в об’єктиві»