«Країна знаходиться під загрозою повномасштабної війни з Російською Федерацією», — Петро Порошенко

  • 27.11.2018, 22:14
  • 935

Кількість танків на базах, які розташовані вздовж нашого кордону зросла в тричі

Напад та захоплення російськими військовими українських моряків та кораблів, що відбувся 25 листопада в Керченській протоці, це надзвичайна подія, яка відбулася вперше за 4,5 роки російської агресії. І загроза повномасштабного російського вторгнення в Україну залишається. Про це Президент Петро Порошенко сказав в інтерв’ю українським телеканалам.

«Насправді те, що відбулося 25 листопада — це надзвичайна подія вперше за 4,5 роки російської агресії. Офіційно, без будь-якого зривання шевронів, без „зелених чоловічків“ російські військові кораблі у величезній кількості атакували кораблі Збройних Сил України», — сказав Петро Порошенко.

Президент продемонстрував матеріали розвідувальних даних та супутникові знімки: «Розвідка надала декілька доказів. Я їх хочу вам вперше продемонструвати. Це є російська військова база, яка розташована у 18 км від нашого кордону. За 17 вересня, 24 вересня. Це все танки. Це жовтень».

«Як ви бачите, кількість танків на базах, які розташовані вздовж нашого кордону зросла в тричі. Для чого вони були туди передислоковані? Кількість підрозділів, які були передислоковані вздовж нашого кордону, причому по всій довжині, кардинально зросла. Позиція щодо можливих навчань — ніяк це збільшення не виправдовують», — сказав Петро Порошенко.

Глава держави додав: «І після інциденту, який відбувся в Азовському морі, ми мали забезпечити українські Збройні Сили на відсіч у випадку широкомасштабного наземного вторгнення. Ці танки ще не виведено. Вони залишаються там».

«І тому я хочу, щоб ніхто не думав, що це — забавки або іграшки. Країна знаходиться під загрозою повномасштабної війни з Російською Федерацією», — підкреслив Президент.

За його словами, тому було необхідним запровадження воєнного стану. Цю пропозицію спочатку вніс Воєнний кабінет, потім Рада національної безпеки і оборони, де це було проголосовано одноголосно. «Безумовно я не міг чекати ні хвилини. І я звернувся до Верховної Ради з вимогою щодо скликання позачергової сесії Верховної Ради України і вніс той проект Указу, який був підготовлений Воєнним кабінетом, і розглянутий і одноголосно прийнятий на засіданні РНБО», — сказав Петро Порошенко та подякував Парламенту за підтримку цього рішення.

Він також продемонстрував дані про кількість кораблів і різке їх збільшення в Азовському морі: назви, типи, кількість, сконцентрована в Чорноморсько-Азовському басейні. «Ми бачимо, що в Азовському морі вони розташовані по всій акваторії, роблячи особливу концентрацію в районі Керченського каналу. Тобто вони знали, вони готувалися. Це були цілеспрямовані дії, з підведенням необхідної для них авіації, підведенням засобів радіоелектронної боротьби, з підведенням десанту, спецназу. І всього іншого», — зазначив Петро Порошенко.

Президент навів порівняльні данні про кількість російських військ, які були в Криму, у 2014 році і у 2018 році. «Яку б позицію ви не взяли… Солдат збільшилося втричі, БТРів — в п’ять разів, артилерії — майже в 10 разів. Літаків, систем залпового вогню, кораблів — мінімум в 5−10 разів. Це відбувається збільшення зараз», — зауважив він.

«Саме тому, я як Президент безумовно вимушений був скористатися своїми конституційними повноваженнями і відповідним чином надати законодавче забезпечення Збройним Силам України для того, щоб захистити кожного українця. Захистити суверенітет, територіальну цілісність, незалежність нашої держави, захистити нашу землю», — підкреслив він.

Президент особливо наголосив, що українські кораблі діяли у чіткій відповідності з міжнародним правом, у чіткій відповідності з нашою двосторонньою угодою про використання Чорного і Азовського морів. Про свої дії вони повідомили заздалегідь, чітко дотримуючись вказівок trafic-контроля Керчі, які наказали їм розміститися в певній зоні акваторії і чекати подальших вказівок щодо черги для проходу каналом Керченської протоки.

Президент зауважив: «Потім ми всі бачили на відео — атака військових кораблів на першому етапі без застосування зброї, але тараном намагання потопити наші кораблі. І коли командувач Військово-Морських Сил, побачивши ці тоді ще провокативні дії чорноморського флоту РФ і прикордонної служб ФСБ Росії, віддав наказ нашим кораблям розвернутися і повертатися в Одесу».

При цьому цей інцидент відбувся у нейтральних водах і по нашим кораблям був відкритий вогонь. «Кораблі були уражені, були поранені моряки. Відбувся штурм. Наші захищалися і лише захищалися. Бо я впевнений, що метою була провокація для того, щоб ми відкрили вогонь і бажано було б, щоб було когось вбито. І я не виключаю, що після цього сценарій був б подібним до сценарію у 2008 році в Грузії», — додав Петро Порошенко.

За словами Глави держави, згідно інформації наданої Начальником Генерального штабу, Головнокомандувачем Збройних Сил України Віктором Муженком, є чіткі докази, що по нашим кораблям відкрився вогонь і з літаків Російської Федерації. «І це — повномасштабна військова дія, яка чітко підпадає під міжнародне визначення агресії, яка була визначена конвенціями ООН», — підкреслив Президент.

Глава держави зазначив, що ми маємо «чіткі данні, що це лише початок». «Вчора намагалися ті дані, які не є таємницею, продемонструвати: перехоплення переговорів російських моряків, де було чітко визначено, що команду на відкриття вогню на враження вони отримали від свого командування. Тобто, це була ліцензія на вбивство».

«І, безумовно, що Україна має реагувати», — сказав Президент. Він додав, що негайно скликав Воєнний кабінет і «надав можливість військовим терміново внести пропозиції, які необхідні для того, щоб озброїти законодавчо армію, захистити воїна, який має виступити на відсіч можливій широкомасштабній наземній агресії з боку Російської Федерації».

Схожі новини