Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Порошенко: "Безпековий пакет має передувати пакету політичному"

  • 24.10.2016, 08:04
  • 2 302

Президент Петро Порошенко дав інтерв'ю трьом українським телеканалам.

Порошенко: «Нікому не дозволю розкидатися українськими землями»

Президент Петро Порошенко вкотре наголошує, що проведенню місцевих виборів в окупованих районах Донецької і Луганської областей передуватиме виконання всіх безпекових умов Мінських домовленостей.

"На сьогоднішній день ми маємо пропозиції України щодо "дорожньої карти", де ми чітко наголосили, що безпековий пакет має передувати пакету політичному", - заявив Глава держави в інтерв'ю журналістам українських телеканалів, відповідаючи на запитання коли все ж таки можуть відбутися ці вибори. Він також зауважив, що їх проведення має підтримати український Парламент.

"Скільки в нас було так, що ніби хтось, кудись, щось буде продавлювати? Не дочекаєтеся. Спочатку треба створити безпекові умови, виконати безпекову частину домовленостей: забезпечити припинення вогню, відведення, функціонування і доступ ОБСЄ, в тому числі і до кордону, забезпечити технічну перевірку, звільнення заручників і багато чого, а лише після цього ставити питання про затвердження законодавства про вибори", - підкреслив Петро Порошенко.

"Ніяких паралелей. Спочатку безпековий компонент, потім політичний компонент", - додав Президент.

Глава держави акцентував, що волевиявлення громадян має бути вільним і демократичним, а для цього необхідно створити умови. "Ми маємо створити умови для цих виборів. На сьогоднішній день і пані Меркель, і пан Штайнмаєр, і керівники багатьох держав Євросоюзу сказали: зараз умов для виборів на Донбасі немає. І в цьому полягає підтримка позиції України", - наголосив він.

Петро Порошенко констатував, що нині на окупованих територіях Донбасу присутня велика кількість російських військових, військової техніки та відсутні умови для проведення виборчого процесу, тощо.

"Саме тому на першому етапі, етапі до виборів, ми маємо отримати контроль над кордоном з боку озброєної місії ОБСЄ. Це записано в Мінську, я на цьому завжди наголошував. Контроль з боку озброєної місії ОБСЄ має припинити інфільтрацію російських військ, російського озброєння, російської амуніції. Озброєна місія ОБСЄ на постійній основі має стати на кордон і перекрити постачання", - сказав Президент.

"На другий день після виборів ми маємо забезпечити взяття під контроль українськими військовими кордону. Це є вже зараз у Мінську, і це має бути у "дорожній карті" з чіткою датою і з чіткою відповідальністю", - також додав Глава держави.

Президент зауважив, що критика такого механізму дій лунає, однак інших варіантів або пропозицій вирішення проблеми немає. "Всі здатні критикувати Мінськ, але ніхто не пропонує жодної альтернативи, крім назавжди залишити ці території агресору: визнати їх окупованими, віддати і не займатися цим. Але якщо Україна не буде цим займатися, то цим не буде займатися ніхто. Бо нікому, крім нас, або більше, ніж нам, це нікому не потрібно. І я, як український Президент, як гарант Конституції і територіальної цілісності України, нікому не дозволю розкидатися українськими землями - це стосується як Донбасу, так і Криму", - наголосив Президент.

Глава держави також спростував міф щодо того, що на переговорах на Україну тиснуть, «викручують руки» і хочуть «обміняти Україну на Сирію». «Чітко наголошую, що Україна абсолютно самостійна в процесі прийняття рішень. Я нікому і ніколи тиснути ні на себе, ні на Україну не дозволю. Друге — Україна має повну підтримку наших партнерів і союзників Німеччини та Франції. І третє — ніякого обміну позицій України на Сирію не відбувається», - підкреслив Президент. Він додав, що Україна довела, що чітко виконує всі свої зобов’язання, а Росія — ні.

Порошенко: "Європа схвалить безвіз до 24 листопада"

Президент Петро Порошенко переконаний, що до проведення Саміту "Україна-ЄС" у Брюсселі 24 листопада для громадян нашої держави буде запроваджено безвізовий режим.

"Я впевнений в тому, що документи про надання Україні безвізового режиму повністю будуть підписані і ратифіковані Європарламентом. Не маю жодного сумніву. Можу навіть сказати до якої дати - це відбудеться до 24 листопада. Бо 24 листопада відбудеться Саміт Україна-ЄС, і ми домовились, що на цей Саміт документи будуть готові", - заявив Глава держави в інтерв'ю українським телеканалам.

За словами Петра Порошенка, було проведено низку переговорів, під час яких Україна заручилася підтримкою більшості політичних сил у Європарламенті. Йдеться про Європейську народну партію, соціалістів, лібералів і консерваторів, зазначив він. "Ми маємо абсолютну більшість в Європарламенті щодо ратифікації Угоди про безвізовий режим", - сказав Президент.

Президент пояснив, що затримка була викликана розробкою механізму призупинення безвізового режиму для країн. Однак, вона пов'язана не з Україною, а з деякими країнами Близького Сходу. Зараз переговори з Україною прискорили розгляд цього механізму призупинення. Мова йшла, зокрема, про суперечку між повноваженням Європарламенту і повноваженнями Єврокомісії.

"Я дуже сподіваюсь, що порозуміння буде знайдено. Наступного тижня буде проголосовано механізм призупинення і буде знайдено компроміс", - сказав Петро Порошенко.

Президент також наголосив, що окрім рішення про безвізовий режим для громадян, будуть збільшені квоти на експорт української продукції в країни ЄС. "Це перший, наголошую, односторонній крок з боку Євросоюзу на підтримку України", - сказав він. Глава держави запевнив, що ці переговори по іншим товарним групам будуть продовжені. За його словами, також зараз очікується прогрес у питанні макрофінансовоі допомоги у розмірі 600 млн євро, яку Україна має отримати за рішенням Євросоюзу.

Петро Порошенко поінформував про домовленості щодо розширення співпраці з Норвегією, а також домовленості щодо багатосторонньої підтримки України досягнуті під часом його нещодавнього візиту до Брюсселю та Маастрихту.

Президент: «Україна наполягає на продовженні санкцій щодо Росії на весь 2017 рік»

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам зазначив, що під час переговорів лідерів Нормандського формату, які відбулися 19 жовтня в Берліні, було домовлено про підготовку до кінця листопада «дорожньої карти» імплементації Мінських домовленостей.

Глава держави повідомив, що найближчим часом мають зустрітися дипломатичні радники керівництва країн Нормандської четвірки, а потім міністри закордонних справ, щоб підготувати наступний саміт, де має бути затверджена «дорожня карта». «Домовилися про те, що ми мали закінчити це до кінця листопада. Вважаю, що ми маємо дуже ґрунтовно і ретельно наполягати на тому, щоб це було зроблено», - зазначив Президент.

Петро Порошенко додав: «Якщо цього не відбудеться, то на Раді ЄС, яка відбудеться в грудні, керівництво країн-членів ЄС буде мати всі підстави, щоб продовжити і посилити санкції. І ми, як українська сторона, внесли чітку пропозицію — давайте розглянемо позицію, щоб продовжити санкції не на пів року, а на рік — на весь 2017 рік. Зараз це питання обговорюється серед країн членів ЄС». Президент наголосив, що нині в ЄС вже не обговорюється питання продовжувати чи не продовжувати санкції, якщо Мінськ не буде імплементований. «Ми досягли єдності. Звертаю вашу увагу на заяву Президента ЄС Дональда Туска, який сказав, що внаслідок проведення Нормандського формату на засіданні Ради Європейського Союзу була забезпечена єдність», - наголосив Президент.

Глава держави також спростував інформацію, що нібито під час переговорів у Нормандському форматі були досягнуті таємні домовленості, які не оголошують широкій громадськості. «Це не притаманний стиль для європейської політики. Це в Москві можна проводити переговори, підписувати таємні домовленості і потім роками їх не оприлюднювати. Всі домовленості Мінська у вигляді комплексу заходів, протоколу від 5 вересня, меморандуму — чітко оприлюднені», - підкреслив Президент. За його словами, у Берліні під час зустрічі були подані українські, французькі та німецькі проекти «дорожньої карти».

Крім того, відповідаючи на запитання журналістів, чи справді Глава Української держави в певний момент переговорів звернувся до Президента РФ на підвищених тонах, Петро Порошенко підтвердив, що дійсно закликав Путіна припинити стріляти на Донбасі, однак при цьому відзначивши, що на переговорах голос ніколи не підвищував.

Глава держави відзначив важливість прозорості переговорного процесу для громадськості. Саме тому після зустрічі в Берліні Президент розповів журналістам про результати, а також доручив Міністру закордонних справ Павлу Клімкіну та заступнику Глави АПУ Костянтину Єлісєєву поінформувати депутатів Верховної Ради та представників ЗМІ про деталі переговорів.

Президент розповів, що левова частина часу під час зустрічі у Берліні була присвячена питанням безпеки, і українська сторона озвучила декілька ключових позицій. «Позиція перша — припинити пінг-понг: хто та коли має імплементувати і яку частину Мінських домовленостей. Скрізь має стояти дата і відповідальний. Без цього жодного прогресу я не бачу. Це називається «дорожньою картою», - зазначив Петро Порошенко. Президент наголосив, що «дорожня карта» не є зміною, підміною або ревізією Мінських домовленостей. Другою українською позицію є необхідність поліцейської озброєної місії ОБСЄ, яка має бути на постійній основі на лінії зіткнення, де має бути розведення сил, в місцях зберігання важкої техніки та артилерії, і на кордоні.

За словами Президента, «дорожня карта» має включати всеохоплюючий режим припинення вогню, гарантування відведення важкої техніки, безперешкодний доступ ОБСЄ до всієї окупованої території, включаючи кордон, безперешкодну роботу дронів і інших технічних засобів для того, щоб фіксувати режим припинення вогню, звільнення заручників та безперешкодний доступ місії Міжнародного Комітету Червого Хреста, щоб перевірити умови утримання заручників і сприяти їх якнайшвидшому звільненню.

Також безпековий пакет включає завершення розведення військ на трьох ділянках - у Золотому, Петрівському, Станиці Луганській. «Щоб спростувати будь-яку брехню — з жодного клаптика селища Україна не відходить. Україна знімає один спостережний пост. З того боку представники російських терористичних військ знімають три пости», - зазначив Глава держави. За його словами, ще є чотири наступних зони, де мають відбутися режим розведення. «Одною із цих чотирьох зон, я це чітко наголосив під час зустрічі у Нормандському форматі, має бути Дебальцеве», - підкреслив Президент.

Глава держави наголосив, що «дорожня карта» включає імплементацію всіх Мінських домовленостей, включно із протоколом від 5 вересня 2014 року, меморандумом від 19 вересня 2014 року та комплексом заходів від 12 лютого 2015 року, що дає підстави наполягати на демілітаризації Дебальцевого.

Схожі новини