Передплата 2024 «Добрий господар»

Касько вирішив звільнитися з Генпрокуратури

  • 15.02.2016, 10:22
  • 1 840

Віталій Касько заявив, що у ГПУ панує свавілля і беззаконня, тиск на прокурорів і посади у відомстві займають послідовники Пшонки.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив сьогодні на брифінгу.

"Я хотів би сказати, що прийняв рішення звільнитися з органів прокуратури", - наголосив Касько.

Він продемонстрував рапорт, підписаний сьогоднішнім числом.

"Останньою краплею став черговий перерозподіл обов'язків у Генпрокуратурі України. Шокін забрав у мене всі функцій та інструменти вести і контролювати справи, над якими починала працювати наша команда, в тому числі й у справі так званих "діамантових прокурорів". Проте, причини того, чому у Генеральній прокуратурі більше неможливо і безглуздо працювати - вони є значно глибшими", - заявив Касько.

Касько йде з ГПУ за власним бажанням.

"Таке рішення викликано тим, що вище керівництво перетворило ГПУ в орган, де панує корупція і кругова порука. А будь-які спроби змінити цей стан речей показово переслідуються", - заявив Касько.

Пайєтт: «Звільнення Каська перерве прогрес реформ в Генпрокуратурі»

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт вважає, що звільнення заступника генерального прокурора Віталія Каська перерве прогрес реформ в Україні, зокрема, в Генеральній прокуратурі.

Про це він повідомив у "Твіттері". "Каско був поборником змін у Генеральній прокуратурі. Його звільнення перерве прогрес реформ в Україні", - заявив американський дипломат.

В зв'язку з цим Джеффрі Пайєтт зазначив, що "Україна заслуговує очищеної судової системи. Потрібна правова реформа на всіх рівнях, щоб зупинити корупцію, що поширюється та кумівство".

"США будуть продовжувати надавати допомогу тим працівникам прокуратури, які прагнуть діяти в рамках нових правил", - підсумував посол.

Сакварелідзе прокоментував скандальну відставку Каська

Заступника генпрокурора Віктора Шокіна Давіда Сакварелідзе засмутив рапорт про відставку Віталія Каська.

Про це Сакварелідзе написав у Facebook, передає Еспресо.TV.

"Мене дуже засмутила сьогоднішня новина про відхід з посади мого колеги і товариша Віталія Каська. За вже майже рік роботи в прокуратурі України я встиг пізнати його як людину, що вирізняється високими моральними якостями, і реального професіонала своєї справи", - заявив заступник Шокіна.

Сакварелідзе заявив, що "відхід Віталія - це серйозна втрата для нашої команди і всіх тих людей, які вірили і вірять в те, що систему можна і потрібно змінити".

"Дуже важливо підтримувати мотивацію й ентузіазм всіх хлопців, які не побоялися піти проти системи в згаданій Віталієм резонансній справі, за яку безкомпромісно взялася служба Генеральної інспекції. Не менш важливо - довести розпочате до кінця з розумінням того, що нас і надалі чекатимуть певні труднощі і перешкоди", - заявив Сакварелідзе.

У Шокіна прокоментували відставку заступника генпрокурора Каська

У Генеральній прокуратурі заяву Віталія Каська про відставку з посади заступника генпрокурора розцінюють як піар-акцію.

Таку позицію органу висловив помічник генпрокурора Владислав Куценко, передає "112 Україна".

"Кожна людина повинна прийняти те чи інше рішення, в тому числі, перебування на службі або про відставку. Що стосується заяви саме Віталія Каська, то ми вважаємо, що це справжня піар-акція. Оцінку його роботи, якщо він подасть рапорт, як він заявив, що зараз принесе в кабінет генпрокурора, то оцінку його роботі дасть громадськість згодом, коли ми проаналізуємо, що вдалося пану Каську, а що не вдалося на посаді заступника генпрокурора України. Він зробив низку гучних заяв, на жаль, піар-характеру", - заявив Куценко.

"У нього в руках були всі механізми для того, щоб не просто робити заяви, а насправді продемонструвати всьому суспільству роботу з міжнародних питань, щодо санкцій, боротьби з корупцією відділ під тобою, і третє - у справі "діамантових прокурорів". Тому, як кажуть, поганому танцюристу і ноги заважають", - заявив Куценко.

Схожі новини