Передплата 2024 «Добра кухня»

Геращенко: "Амністія можлива лише після повернення законності на окупований Донбас"

  • 22.10.2015, 09:44
  • 1 383

Бойовики мають звільнити українців-заручників, не висуваючи умов, а амністія для них можлива лише після повернення законності на окуповані території Донбасу.

Про це заявила депутат Ірина Геращенко, яка представляє Україну в гуманітарній підгрупі в тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на сході України.

Напередодні у так званій "ДНР" заявили, що обмін полоненими у форматі "всіх на всіх" можливий лише після ухвалення в Україні та набуття чинності закону про амністію для тих, хто воював проти української влади на Донбасі.

"Бойовики публічно озвучили ті неприйнятні позиції, якими вже кілька місяців намагаються шантажувати Україну в питанні заручників. По суті, вони публічно взяли на себе відповідальність за зрив виконання мінських угод, зв’язавши два абсолютно різних пункти і питання", - написала Геращенко.

"Вони намагаються прив'язати звільнення наших героїв з амністією бандитів", - наголосила вона.

"Друге проблемне питання: вони намагаються штучно зменшити кількість утримуваних заручників, перетворюючи питання звільнення на непристойний торг", - додала Геращенко.

Вона назвала неприпустимими умови бойовиків і шантаж.

"Якою є наша позиція? Перше: безумовне звільнення всіх заручників — це обов'язковий пункт мінських угод, який давно мав бути виконаний", - заявила Геращенко.

"Наші герої утримуються в підвалах лнрів-днрів незаконно. І відповідальність за цю публічну заяву по зриву мінських домовленостей тепер повністю лягає на бойовиків і країну, що їх підтримує, — РФ. І ми будемо тиснути усіма можливими способами з вимогою виконати мінські угоди в частині звільнення заручників", - зазначила вона.

"Амністія — це абсолютно інший пункт мінських угод, і вона може вступити в дію тільки після повернення законності на окуповані території і виведення звідти "буратін", - заявила Геращенко.

Джерело: Українська правда

Схожі новини