Передплата 2024 «Добра кухня»

Дещиця: "Росія хоче зірвати чотиристоронню зустріч у Женеві"

  • 14.04.2014, 17:57
  • 905

Про це заявляє виконувач обов’язків міністра закордонних справ України Андрій Дещиця, передає Радіо Свобода.

За його словами, про це свідчать дії Росії, яка "підтримує і фінансово, і організаційно протести в східних областях України".

"Виглядає, що це є сценарій Росії зірвати цю зустріч у Женеві. Тому що Росії насправді нічого сказати, тому що потрібно буде визнавати свою політику агресора", — сказав Дещиця.

Таким чином він прокоментував заяву свого російського колеги Сергія Лаврова.

Щодо очікувань України від зустрічі в Женеві керівник МЗС сказав, що розраховує на початок переговорів.

За його словами, в України є свої вимоги, які ми хочемо виставити російській стороні.

І перш за все це стосується питань деескалації ситуації в Україні, включаючи Крим, деескалації на кордонах України, відведення російських військ від кордонів України.

"Хочемо говорити також про питання торговельно-економічної співпраці, базованої на ринкових правилах і правилах Світової організації торгівлі, а не на правилах шантажу і політики", — наголосив Дещиця.

Напередодні Лавров попередив держсекретаря США Джона Керрі, що заплановані чотиристоронні переговори щодо України можуть не відбутись, якщо Київ піде на силовий варіант вирішення ситуації на сході України.

Зустріч керівників зовнішньополітичних відомств США, ЄС, Росії й України, на якій обговорюватимуть кризу в Україні, має відбутися в Женеві 17 квітня.

Схожі новини