Гоcтріть лижі!

Перший сніг цього року припав якраз на початок календарної зими, але, як завжди, до нього виявились не готовими.

Ні водії, ні комунальники, ні навіть лижники. Ще минулого тижня турфірми скаржились, що Карпати на грудень бронюють вкрай погано. У церквах гірських сіл замовляли Служби Божі за сніг. І от тепер, коли він почав падати, виявилось, що у більшості курортних сіл не готові навіть до того, щоб почати готувати траси. “Коли на Плаї почнеться лижний сезон, важко сказати. Думаю, швидше, ніж 20 грудня, ніяк не буде”, — запевнили “ВЗ” у місцевому пансіонаті. Хоча саме власники готелів та пансіонатів найбільше зацікавлені у тому, щоб лижний сезон починався якомога раніше та тривав якомога довше. В Європі на лижних курортах сніг організовують уже з середини жовтня і “тримають” майже до кінця квітня. Наші ж курортники воліють перебиватись лише тим снігом, який Бог пошле.

Наразі снігові гармати в Карпатах працюють лише на Буковелі. У рекламному відділі ГК “Буковель” заявили, що сезон у них почався ще 23 листопада. Сніг, щоправда, штучний настріляли гарматами. “Ніхто на Буковелі ще не катається. Гармати працюють, але цього надто мало, щоб нормально підготувати траси. Намагаємося не загадувати наперед, бо все залежить від погоди. Якщо потепліє, ніякі гармати не допоможуть. Торік сезон почався десь 10 грудня”, — каже власник пансіонату у Поляниці пан Тарас. За його словами, місця у тутешніх пансіонатах та садибах бронюють незалежно від погоди, бо люди розуміють, що в останній момент місць може просто не виявитись. Як правило, це туристи з інших регіонів України.

Натомість лижники з “ближніх” міст — Львова, Терпоноля, Івано-Франківська воліють дочекатись, коли снігу буде вдосталь (за цим можна стежити за допомогою веб-камер Буковелю), лише тоді їдуть випробовувати траси. Вранці приїхали — покатались — поїхали назад. В кращому випадку залишаються на суботу-неділю. Зрештою, у грудні майже усе катання зводиться лише до вихідних. Відпустки, щоб поїхати на лижі, люди беруть переважно на лютий — тоді і сніг гарантований, і ціни нижчі, ніж у святковий сезон. Зростає кількість лижників на трасах і під час... епідемії грипу. Бо тоді у школах оголошують карантин і тож ті, хто не зліг з температурою, їдуть провітрюватись в гори.

“Сподіваємося, що уже на наступних вихідних у Буковелі можна буде кататись на лижах, — каже представник «Bukovel Ski School» Ольга Польова. — На цих вихідних ми організовували “Свято першого снігу”, але покататись на лижах не вдалось — снігу було замало. Влаштували лише невеликі майданчики зі штучним снігом, де інструктори давали уроки новачкам. 15 грудня у нас буде Фестиваль Дідів Морозів. До цього час траси будуть готові — навіть якщо погода не порахує хорошим снігом, настріляють гарматами. Але сніг точно буде”.

Схожі новини