Передплата 2024 ВЗ

Луценко з-за ґрат розповів про «правила Клізми»

  • 19.09.2012, 17:59
  • 1 446

Екс-міністр назвав тюремників «піпетками».

І в неволі лідер «Народної Самооборони», міністр внутрішніх справ часів «помаранчевої» України Юрій Луценко не покидає політичної праці. Попри встановлені йому обмеження на спілкування з вільним світом (заборона критики на адресу влади), зумів передати з Менської колонії послання до українців. Назвав його, як і всі попередні свої публіцистичні матеріали, коротко і убивчо гостро — «Правила Клізми».

На початках екс-головний міліціонер країни розповідає про умови свого ув’язнення.

«Підйом о шостій ранку, і до відбою о 10-й вечора лежати на ліжку чи навіть на лавці — заборонено. Власне режим не є чимось надзвичайним, звичайна армійська дубизна постійних перевірок, бірок на ліжках та куртках, примусових фіззарядок та лекцій на виховну тематику. Задовбує не це, а та атмосфера, яку створюють наповнені власною значущістю шістки, що постійно наїжджають зі столиці, збуджуючи переляканий місцевий персонал установи. Вся їхня активність чітко вкладається у невмирущий радянський Закон Клізми. Правило перше: кожна піпетка хоче стати Клізмою. Правило друге: все робиться через зад.

Блискучий приклад цих правил — лекція молоденького лейтенанта, який пояснював необхідність праці як методу перевиховання і пропонував пройти стажування на швейній машині для пошиття брезентових рукавиць. Але потім пояснив, що вакансій у швейному цеху немає, і тому наш загін, напевно, буде клеїти конверти!

У відповідності із цим же Законом Клізми мене відвідав пан начальник обласного управління, а потім і його перший заступник. Вони донесли мені вимогу припинити розмови по телефону на політичні теми. Особливо підкреслено, щоб я не говорив про Януковича, Партію регіонів і мафію. Чудесний логічний ряд, чи не так?

Після цього служиві виконали ще одну важливу місію — отримали для замовника відео із коротко стриженим Луценком, який миє шваброю підлогу. Успішно виконане завдання було відзначено на природі, про що свідчило масове вживання «Орбіту» зранку в понеділок».

Юрій Луценко розповів, як його пробують зламати психологічно.

«…Отримавши відмову грати «за поняттями», славні піпетки почали просто обривати мої, гарантовані законом телефонні розмови, а через декілька днів взагалі припинили їх під виглядом ремонту. Не знаю, як можна відремонтувати систему, яка пропускає розмову про апетит нашого пса Босса (теж із Донецька), але вмить розриває зв’язок при згадці Януковича…

На підставі рапорту чергової піпетки мене звинуватили в тому, що користувався телефоном для безуспішних дзвінків дружині, сину, брату, друзям понад час, визначений графіком начальника установи. В результаті мені оголосили дисциплінарне стягнення, що виключає переведення мене на м’якший режим позатабірного поселення…

Тут, як і в цілому житті, є лише два вибори: або прогинатися керівним клізмопіпеткам, або — залишатися вільною людиною. «Карликам треба кланятися особливо низько», — казав блискучий Єжи Лєц. У наших політичних реаліях це неминуче веде до зламу хребта. Тому хочу повторити замовнику мого ув’язнення те, що я сказав його шісткам: «Я, звичайно, хотів би вийти на волю, бо перебування у таборі в першу чергу є покаранням моєї сім’ї. При цьому я готовий відсидіти від дзвінка до дзвінка весь термін, але ні на сантиметр не прогнуся перед мафією».

Ven seremos!

17.09.2012 р.,

Менська ВК N91».

Схожі новини