BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Сокільницька громада та аеропорт «Львів» підписали меморандум про конструктивну співпрацю: конфлікт нарешті вичерпано

24 квітня Сокільницька територіальна громада та державне підприємство міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького підписали у Львівській ОВА меморандум про співпрацю, який має забезпечити узгоджений розвиток летовища та прилеглих територій. Кажуть, конфлікт з Львівською міською радою, вичерпано

Фото: Львівська ОВА
Фото: Львівська ОВА

Як заявив на брифінгу заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко, впродовж останніх місяців довкола забудови впритул до аеропорту тривали політичні дискусії.

Нагадаємо, львівська мерія навіть пропонувала альтернативу житлу — комерційну забудову замість житлової, щоб створити десять тисяч робочих місць і зберегти функціональність аеропорта. А нещодавно міський голова Львова Андрій Садовий заявив в ефірі одного з телеканалів, що багатоповерхове житло поруч з аеропортом може стати одним з найбільших злочинів проти громади Львова за часів Незалежності…

Та обласна влада вирішила перейти до практичних рішень.

«Останні кілька місяців спостерігаємо за різними політичними дискусіями щодо розвитку державного підприємства — аеропорту, — каже Юрій Бучко. — Щодо справ державного підприємства, то розвивати його чи не розвивати — виключно належить органам державної влади. Львівська обласна військова адміністрація не могла стояти осторонь цих дискусій. Тому створили робочу групу, напрацювали документ — меморандум про розвиток і розбудову державного підприємства. Підписали його спільно з Сокільницькою громадою та аеропортом. Цей документ передбачає розвиток летовища».

Чиновник Львівської ОВА відкинув звинувачення міського голови Львова щодо, нібито, «резервування» земель під аеропорт, підкреслив, що такого юридичного поняття не існує. За його словами, обсяг земель визначатиметься, згідно з реальними потребами підприємства.

Директорка міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького Тетяна Романовська заявила, що ситуація навколо розвитку летовища переходить у конструктивне русло.

«Питання вже стоять на вирішенні в плюс розвитку самого летовища. Тому всі ці маніпуляції важливо зупинити, адже ми вже інтенсивно працюємо над практичним відновленням аеропорту. Відбувається серйозна комунікація щодо майбутнього», — сказала вона.

Голова Сокільницької територіальної громади Тарас Сулимко підкреслив, що підписання меморандуму стало результатом тривалого діалогу.

«Дуже тішить, що нарешті ми вийшли на такий конструктивний діалог. Ми завжди декларували свої добрі наміри», — зазначив він.

Очікується, що реалізація положень меморандуму, каже Тарас Сулимко, дозволить узгодити інтереси держави та громади, зняти напругу навколо забудови територій і створити умови для подальшого розвитку стратегічного об'єкта інфраструктури Львівщини.

«Цей меморандум захищає насамперед приватну власність жителів нашої громади, які у власності мають земельні ділянки, — каже Тарас Сулимко у коментарі для «ВЗ». — Коли ми робили зміну Генплану, то пройшли усі кола погоджень: ніхто не мав зауважень навіть представники аеропорту. Ми не проти, щоб до нас зайшла компанія Amazon, але львівській мерії треба говорити з власниками землі. Хай домовляються з власниками ділянок. А ми є гарантами захисту приватної власності нашої громади. Насправді продовження злітної смуги аеропорту на 700 метрів — утопія. Треба буде викупити багато земельних ділянок, постраждають жителі, зокрема вулиці Трускавецької. А шумова зона діставатиме аж до «Ашану».

Мер Львова Андрій Садовий прокоментував ситуацію у мережі так:

«Сьогодні Львівська обласна військова адміністрація підписала меморандум із аеропортом та владою Сокільників. Йдеться про забудову житлом території, яка межує з летовищем. Це рішення — один із найбільших злочинів проти громади Львова.

Фактично нам пропонують зупинити розвиток міста і поставити хрест на майбутньому аеропорта. Я скерував десятки звернень: президенту, прем'єр-міністру, РНБО, профільним міністрам. Це не дало результату. Ще з часів радянського союзу ця земля була стратегічним резервом для розвитку летовища. Нікому навіть не спадало на думку її забудовувати. Сьогодні, під час війни, хтось вирішив, що громада це проковтне. Не проковтне!

Ми будемо використовувати всі можливості в рамках чинного законодавства і Конституції, щоб цей грабунок зупинити! Друзі, на першому місці мають бути розвиток і державний інтерес, а не банальна жадібність".