Пристайко хоче узгоджувати закон про статус Донбасу з терористами
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко вважає, що норми нового закону про особливий статус Донбасу мають бути узгоджені з представниками окупаційної влади "ДНР" та "ЛНР" під час зустрічі у Мінську Тристоронньої контактної групи.
Про це він заявив в інтерв'ю РБК-Україна.
«Можна почати з того, що приймати цей закон буде парламент. Є зацікавлені у цьому питанні депутати, і вони повинні принести якісь свої ідеї… Більш того, у Мінських домовленостях є пункт про те, що всі модальності повинні бути узгоджені з тією стороною, ОРДЛО. Єдиний шлях узгодження з тією стороною — Тристороння контактна група. Тобто важлива взаємодія між парламентом, який буде приймати закон, і переговорною групою, яка повинна розуміти, що саме готові депутати, зрештою, проголосувати, адже без їхніх слів, без їхнього голосування, без їхньої участі нічого не вийде», — зазначив він.
Пристайко припускає, що на зустрічі у «нормандському форматі» можливе обговорення базових параметрів нового закону про «особливий статус». Крім того, міністр вважає, що під час цієї зустрічі лідери країн повинні обговорити питання з адаптування пунктів Мінських угод, хронологічні терміни яких вже пропущені.
«За великим рахунком, було б добре, щоб ці тексти (проект закону про „особливий статус“ — Ред) були напрацьовані за станом на зараз, щоб ми приїхали з готовими документами. Але я не бачу, щоб була створена група в парламенті, яка б взяла на себе цю ініціативу, сказала, що 31 грудня не за горами, давайте піднімемо існуючий документ і подумаємо, що ми можемо переписати», — нарікає міністр.
Пристайко також зауважив, що народні обранці не поспішають обговорювати закон про амністію, яка теж вказана у Мінських угодах.
Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада підтримала пролонгацію закону № 9153 про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРЛДО до 31 грудня 2019 року. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей набуває чинності тільки після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону (про особливий порядок місцевого самоврядування), в тому числі в частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.
3 жовтня 2019 року президент України Володимир Зеленський заявив, що буде розроблено новий закон про особливий статус Донбасу.