Передплата 2025 «Добре здоров’я»

Зниження ціни на газ не буде, незважаючи на передвиборчі обіцянки, — Коболєв

Уряд не зможе знизити ціну на газ для населення, незважаючи на жодні передвиборчі обіцянки, оскільки ринкова вартість газу — одна з головних умов співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

Про це заявив глава «Нафтогазу України» Андрій Коболєв в ефірі «5 каналу».

За словами Коболєва, президент не має таких повноважень, а ця риторика буде використана для того, щоб спробувати перемогти на парламентських виборах.

«Зниження ціни на газ, на мою думку, буде неможливим з тієї простої причини, що це — головна умова співпраці з Міжнародним валютним фондом. Якщо хтось думає, що може змінити ці умови, передомовитися … Згадуючи кар'єру пані Тимошенко, вона так само домовилася з МВФ про підвищення ціни на газ. Тому вважаю, що ніякого зниження ціни на газ не буде, тому що це економічно неправильно, це унеможливить нашу співпрацю з міжнародними партнерами, і це не потрібно. Якщо у частини населення недостатньо коштів, щоб платити за газ, то система монетизованих субсидій — це оптимальний варіант, як показала практика всіх західних країн «, — сказав Коболєв.

За його словами, людям буде вигідніше отримувати субсидію, економити газ і розпоряджатися зекономленими коштами на власний розсуд.