Політтехнолог Януковича Манафорт співпрацював з Кличком, — ВВС
Політтехнолог та лобіст Пол Манафорт, якого судять у США за кількома звинуваченнями, співпрацював 2014 року з мером Києва.
![](https://img.wz.lviv.ua/Hn2kEfow3krlNTxdCDvv5dF_CVI=/428x285/smart/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/375079/73409f27222c360cbf893fe66b549.jpg)
Про це свідчать документи доказової бази проти політтехнолога, яку зібрав офіс американського спецпрокурора Роберта Мюллера, повідомляє ВВС
Звинувачення передало суду кілька сотень сторінок документів, частина з яких стосується «українського періоду» з 2005 по 2014 рік.
Віталій Кличко здобув перемогу на місцевих виборах 25 травня 2014 року. Із документів випливає, що Манафорт міг консультувати Віталія Кличка і під час його передвиборчої кампанії, і вже на посаді мера.
Зазначається, що за три місяці після розстрілів на Майдані, Пол Манафорт відправив своєму помічнику Костянтину Килимнику велику презентацію та план реструктуризації Київської міської державної адміністрації. Презентація призначалася для міського голови з ініціалами «V.K».
За планом Манафорта, в столичній адміністрації мали працювати дві команди: політтехнолога та самого мера.
Перша фаза спільної роботи, згідно з документами, мала тривати з 20 по 24 травня. 24 травня політтехнолог відправив електронного листа з презентацією та планами на перші сто днів.
Першими кроками мера мали бути: робота з пресою, створення медіабази, встановлення стосунків з власниками ключових ЗМІ, які будуть доносити тези мера VK.
Також в планах — підготовка меседжів та виступів мера, створення для нього «військової кімнати», кампанія в соцмережах, блогінг та інше.
Друга фаза плану охоплювала період з 26 травня по 21 червня. Вона включала прес-конференції, дзвінки європейським лідерам та графік подій, роботу з соцмережами.
Манафорт також пропонував меру Києва такі ініціативи:
100% повернення податку на дохід, сплачений у Києві, до міського бюджету,
посилення штрафів за порушення правил паркування,
підпорядкування голів райадміністрацій столиці меру,
провести аудит комунальних підприємств,
звільнити і відремонтувати будівлю мерії,
міськраду перенести в один з офісних центрів або розмістити її в одній з райадміністрацій.
Також політтехнолог пропонував чітко розділити повноваження між департаментами по боротьбі з корупцією, зменшити бюрократичні процедури, об'єднати посади мера та керівника КМДА та зменшити кількість заступників.
Сам Кличко заявив, що політтехнолог дійсно пропонував свої послуги, однак співпраця так і не відбулася.
«Оскільки прізвище Манафорта було відоме в цій сфері, розмови з ними велись. Вони тоді підготували деякі презентаційні — тестові речі», — зазначив Кличко, додавши, що «співпраця, яка пропонувалася, закінчилася так і не розпочавшись».
Раніше слідчі спеціального прокурора США Роберта Мюллера надали близько 300 документів у справі екс-голови виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта, які розкривають деталі його співпрації з екс-президентом України Віктором Януковичем, «Партією регіонів» та «Опозиційним блоком».
15 червня суд у Вашингтоні ухвалив рішення про взяття під варту екс-радника передвиборної кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта. Суддя ухвалив таке рішення після того, як адвокати Мюллера, який розслідує також втручання РФ у вибори США, повідомили, що Манафорт намагався втрутитися у справи свідків. Манафорта у США звинувачують у відмиванні грошей, ухиленні від сплати податків і шахрайстві.
Крім того, справу, у які фігурує Манафорт, розслідують і в Україні. Його звинувачують у тому, що він отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Спецпрокурор США Мюллер оприлюднив список із 500 речових доказів у справі Манафорта.