Передплата 2025 «Добра кухня»

У "ЛНР" знову ледь не підірвали спостерігачів ОБСЄ

  • 29.04.2017, 11:20
  • 4 876

У "ЛНР" ледь знову не підірвали представників СММ ОБСЄ.

Про це йдеться в звіті місії.

6 представників ОБСЄ на двох броньованих автомобілях прибули на блокпост "ЛНР", який знаходиться недалеко від населеного пункту Молодіжне, тимчасово підконтрольного терористам, передає espreso.tv

Там представники СММ поспілкувалися терористом "ЛНР". Коли вони вирушили до своїх машин, той почав махати їм рукою, показуючи, щоб вони швидше покинули це місце.

Відразу ж після цього, вже перебуваючи в своїх машинах, представники ОБСЄ почули вибух.

У той же день стався ще один подібний випадок, коли патруль знаходився приблизно в 50 метрах від позиції "ЛНР". Коли представники ОБСЄ перебували поза своїх авто, то почули постріл зі стрілецької зброї.

Після цього СММ негайно покинула зазначену територію.

Підрив машини СММ в ОРЛО не був нещасним випадком

Інцидент із підриванням патруля СММ ОБСЄ в непідконтрольній владі України частині Луганської області 23 квітня не був нещасним випадком, наголошує перший заступник голови СММ ОБСЄ Александр Хуг.

На брифінгу в п'ятницю в Києві він нагадав, що в неділю об 11:20 команда із двох броньованих автомобілів та шести спостерігачів поверталася маршрутом, яким проїхала напередодні, один з автомобілів наїхав на вибуховий пристрій на дорозі, якою проїжджав двома годинами раніше.

"Спрацювала, ймовірно, міна. Автомобіль вагою 4,5 тонни відкинуло на сім метрів, від вибуху він спалахнув і був повністю знищений. Двоє спостерігачів вижило, Джозеф - ні. Те, що сталося, - це не нещасний випадок, а результат дії озброєння, якого там не повинно було бути", - наголосив А.Хуг.

Перший заступник голови місії особливо відзначив, що в інциденті винні ті, "хто обіцяв не закладати там вибухівку".

"Учасники Мінського процесу обіцяли вилучити міни і не закладати нових. Розслідування інциденту триває, низка організацій вивчає обставини події, СММ здійснює внутрішню оцінку", - поінформував він.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Місія ОБСЄ відновила роботу патрулів на Донбасі

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні відновила роботу патрулів на Донбасі по обидва боки лінії розмежування, перервану після підриву автомобіля зі спостерігачами.

Про це повідомляє 25 квітня прес-служба місії.

"Ми продовжуємо вживати заходів щодо забезпечення безпеки наших експертів на місці. Патрулювання проводиться з деякими обмеженнями у зв'язку з поточною оцінкою подій, які мали місце в неділю вранці", — сказано в повідомленні.

СММ залишається відданою місії виконання свого мандата і сприяння забезпеченню миру для народу України в тому числі шляхом моніторингу і звітності про ситуацію з безпекою.

В ОБСЄ наголосили, що для виконання цього завдання місії потрібен безпечний, надійний і безумовний доступ до територій.

ООН закликає гарантувати безпеку місії ОБСЄ на Донбасі

В ООН закликали розслідувати інцидент, в результаті якого на сході України загинув співробітник місії ОБСЄ, а ще двоє дістали поранення.

Про це повідомляє Центр новин ООН.

«Ми висловлюємо співчуття сім'ї члена Моніторингової місії ОБСЄ, який учора загинув, можливо, через підрив на міні, під час патрулювання в Луганській області, Україна, і бажаємо одужання постраждалим», - заявив прес-секретар глави ООН Стефан Дюжаррік.

Він також нагадав про те, що ще 31 березня генеральний секретар звернувся із закликом до сторін конфлікту гаратувати безпеку співробітників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Дюжаррік закликав покарати винних у цьому трагічному інциденті.

Читайте також: Місія ОБСЄ сьогодні повернеться на Донбас

В ООН також заявили про повну підтримку діяльності ОБСЄ, Тристоронньої контактної групи і «нормандської четвірки», які, опираючись на Мінські угоди, намагаються знайти вихід з кризи.

Підрив авто ОБСЄ: "У Меркель заявили про "особливу відповідальність" Росії"

Берлін розраховує на швидке розслідування загибелі спостерігача СММ ОБСЕ і поранення двох співробітників 23 квітня.

Про це заявив в понеділок у Німеччині представник уряду Георг Штрайтер, повідомляє Укрінформ.

"Федеральний уряд чекає від російського керівництва, що воно буде вживати негайних заходів для з'ясування обставин інциденту і покарання відповідальних", - заявив представник Меркель.

За його словами, на "підтримуваних Росією сепаратистах, які протизаконно і насильно окуповували частини української території, лежить особлива відповідальність".

Також вказується, що офіційний представник МЗС ФРН Мартін Шефер у свою чергу зазначив, що важливо прояснити, чи був недільний інцидент трагічною випадковістю або за ним стоїть щось більше, саботаж роботи місії світу.

Він також звернув увагу на те, що трагедія сталася на фактично контрольованій сепаратистами території, недалеко від Луганська, "що покладає особливу відповідальність на усіх, хто підтримує сепаратистів, тих, хто сидить в Москві".

ОБСЄ: "Після підриву спостерігачів за Донбасом стежитимуть ретельніше"

Загибель і поранення спостерігачів ОБСЄ на окупованій території Донбасу лише підвищить інтерес міжнародного співтовариства до зони конфлікту.

Про це повідомив координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба, передає "Укріфнорм".

За його словами, моніторингова місія на Донбасі дуже потрібна і має функціонувати й надалі.

"Увага міжнародної спільноти (у зв'язку з інцидентом - ред.) має не зменшитися, а навпаки - зрости. Це ще раз підтверджує, наскільки ми (СММ ОБСЄ на Донбасі - ред.) там потрібні", - заявив Верба.

Він висловив співчуття сім'ям загиблого і постраждалих спостерігачів ОБСЄ і наголосив на необхідності детального і всебічного розслідування цього інциденту.

Посол ОБСЄ підкреслив, що усі країни-учасники ОБСЄ чітко висловили позицію, що СММ ОБСЄ є потрібною, оскільки люди, які там працюють, представляють достовірну інформацію і вони є фактично єдиними спостерігачами в зоні конфлікту.

"Їх місія важлива, необхідна, вона безцінна і її потрібно всіляко підтримувати", - констатував представник ОБСЄ в Україні.

Пам'ять загиблого на окупованому Донбасі спостерігача ОБСЄ вшановано під час міжнародного форум Варшава-Київ "Розвиток співпраці у скороченні хімічних загроз, популяризації хімічної безпеки і співпраці у сфері добровольчої пожежної служби", який у понеділок відбувається у столиці Польщі.

СБУ кваліфікувала підрив автомобіля місії ОБСЄ на Донбасі як теракт

Наразі відкрито кримінальне провадження.

Управління Служби безпеки України в Луганській області відкрило кримінальне провадження за статтею "терористичний акт, що спричинив загибель людини" за фактом підриву автомобіля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на окупованій території Луганської області. Про це повідомили у прес-службі обласної прокуратури у понеділок, 24 квітня.

"За вказаним фактом Управлінням Служби безпеки України в Луганській області відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 258 КК України (терористичний акт, що призвів до загибелі людини). Процесуальне керівництво здійснюється групою прокурорів відділу прокуратури області", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що процесуальне керівництво здійснюється групою прокурорів відділу прокуратури області.

Тіло загиблого спостерігача СММ ОБСЄ евакуювали на українську територію

Розслідування інциденту з підривом патруля спостерігачів у Луганській області перебуває в межах компетенції Місії.

Тіло загиблого на Донбасі спостерігача Спеціальної моніторингової місії (СММ) Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) евакуювали на підконтрольну Україні територію, повідомив прес-офіцер української сторони СЦКК Дмитро Струтинський у понеділок, 24 квітня.

«Відповідно до встановлених правил і звернення представників СММ ОБСЕ українською СЦКК було опрацьовано питання щодо затвердження «режиму тиші» на напрямку Первомайськ-Молодіжне-Попасна та надання коридору для евакуації тіла загиблого. Вчора (у неділю, 23 квітня - Ред.) близько 22:00 години тіло було евакуйовано на територію, підконтрольну Україні», - зазначив Струтинський.

За його словами, розслідування інциденту з підривом патруля спостерігачів у Луганській області перебуває в межах компетенції місії ОБСЕ. На даний час не відомо, чи матимуть українські правоохоронці доступ до слідчих дій.