Яценюк допускає газ по $340, може й нижче
- 30.12.2014, 16:49
- 1 222
Прем’єр-міністр підсумував всі події в Україні, які стались за рік
У вівторок, 30 грудня відбулась прес-конференція Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, під час якої політик спробував якомога детальніше розглянути та проаналізувати події, які відбулись у країні за цей рік.
Уряд виконав уcі завдання, які ставив перед собою.
"Перше — оподаткувати великий, надприбутковий бізнес, друге — закрити максимум податкових ям і схем ухилення від оподаткування — виконано через трансферне ціноутворення. Третє — передбачає стимул платити "білу" зарплату — виконане через зниження єдиного соцвнеску", — заявив Яценюк.
За його словами, уряду також доручено розробити законопроект про оподаткування предметів розкоші.
Окрім того 4, 5 та 6 завдання — також виконані.
"По малому і середньому бізнесу — зниження податкового навантаження, скорочення витрат на державний апарат, прийняття збалансованого бюджету", — заявив глава уряду.
"Бюджет є збалансованим. Після наших консультацій з МВФ та міжнародними кредиторами ми внесемо зміни у держбюджет", — нагадав Яценюк.
При цьому він зазначив, що "ціль — 9 податків з 22 для бізнесу, ми її досягли, але деякі з них "повернулися", тож їх кількість для сплати у 2015 році може бути відозмінена".
"І сьоме завдання — показати людям і країні, що є уряд і коаліція, які здатни приймати рішення, навіть о 5 ранку", — зазначив він.
Говорячи про 2014 рік, Яценюк назвав його роком історичних викликів Україні, і "зрушень і звершень в цілому", та назвав події на Донбасі "війною, яку оголосила Російська федерація Україні".
Найближчим часом Росія перестане бути основним стратегічним партнером України.
За словами Прем'єр-міністра, Російська Федерація, ніколи не виконувала і не виконує жодних двостороніх угод, у тому числі в економічній сфері.
"У нас двократне падіння обсягів торгівлі з РФ. Це відбувається не перший рік і в найкоротшій перспективі Росія вийде з основних торговельних партнерів України", — сказав прем’єр.
На сьогодні падіння обсягів торгівлі з РФ упало вдвічі. Яценюк зауважив, що це стала тенденція, яка має місце не перший рік.
Арсеній Яценюк також сказав, що керівництво Росії планувало здійснити енергетичну блокаду України.
"Усі питання, які пов'язані з Росією, — усі політичні. Не політичних питань із росіянами не існує. І будь-яке рішення, яке ухвалюється в наших двосторонніх відносинах — якщо це можна назвати відносинами — Кремль приймає лише через політичну призму", — заявив Яценюк.
"Яка була ідея Кремля? Це, звісно, зробити енергетичну блокаду України", — упевнений він.
Енергетика
«Зараз ми вже очікуємо ціну (газу — ред.) 340 (доларів — ред.) на перший квартал наступного року, а можливо і нижче», — сказав він, пов’язавши потенційне зниження ціни газу з падінням його вартості у РФ через зниження цін на нафту Brent.
Яценюк додав, що в контексті цієї тенденції можуть знизитись і ціни на газ від європейських партнерів.
Україна купуватиме вугілля з території Донбасу лише за прозорою схемою і лише з тих територій, які контролюються українською владою.
Коментуючи питання про можливість закупівлі вугілля у бойовиків "ДНР" та "ЛНР", Яценюк заявив: "А це хто такі взагалі?".
"Це озброєні бандити, які навіть наші банкомати розграбили. ... За зброю (яка є у бойовиків) платить РФ, і там зброї — неміряно. Не уявляю собі, скільки вугілля потрібно було купити (Росії у бойовиків), щоб вони потім купили потім 1 БУК. І в магазині він не продається, а продається в Міноборони РФ, ФСБ РФ, та інших структурах, виключно пов'язаних з РФ", — заявив Яценюк.
Говорячи про закупівлі вугілля з територій Донбасу, Яценюк заявив: "Тільки за прозорою схемою і тільки з тих територій, які контролюються українською владою".
"Але проблема в тому, що вугілля марки А і Т видобувається виключно на тих шахтах, які зараз — під тимчасовим контролем бандитів", — зазначив він.
"Одне з рішень цієї проблеми — виключно державні шахти перереєструються у Києві, оплата за вугілля — виключно по факту постачання, розрахунок зарплатою шахтарям — виключно на їх карткові рахунки. Така модель. Профільне міністерство це опрацьовує, буде готове — вийде із пропозицією", — заявив Яценюк
Прем'єр Арсеній Яценюк заявив, що пригрозив міністру палива і енергетики Володимиру Демчишину відставкою.
"Я прочитав інформацію на одному з сайтів про призначення в Мінпаливенерго. Вчора я офіційно на засіданні уряду дав місяць міністру енергетики на те, щоб або він взяв під контроль галузь і своє міністерство, або я буду змушений пропонувати парламенту прийняти кадрове рішення", — зазначив він.
"В тому числі, щоб він (міністр) взяв під контроль призначення керівників державних енергетичних компаній. Там представників російських громадян на кшталт Григоришина (російський олігарх Костянтин Григоришин) не буде", — заявив Яценюк.
Приватного інвестора в Україні в 2015 році не очікують
За словами Прем'єр-міністра, наступного року прийдуть лише міжнародні фінансові інституції, зокрема МВФ, які будуть "першопроходцями".
Як зазначив Яценюк, приватний інвестор хоче, що припинилася війна на Сході і наступного року це питання потрібно вирішити. Наступне, що хвилює інвесторів, це те, щоб у країні були єдині правила для всіх, тобто запрацювали реформи.
"І третє — це боротьба з корупцією", — додав Яценюк. Після цього він заявив, що отримав запит від Державної фіскальної служби про джерела його доходів.
Боротьба з корупцією
"Результатом законів (по боротьбі з корупцією — ред.) сьогодні вранці прийшов офіційний запит від Державної фіскальної служби: Шановний пане Яценюк, поясніть будь ласка джерела ваших доходів", — сказав Яценюк, говорячи про вирішення питання корупції.
"І зараз прем’єр готує офіційну відповідь Державній фіскальній службі. тому що частина доходів, наприклад по дивідендам, не обліковуються державною фіскальною службою, і мене запитали, же взяв гроші. тому вже з прем’єра почали", — сказав Яценюк.
Глава уряду Арсеній Яценюк сподівається, що з початком роботи Антикорупційного бюро корупціонери в урядових структурах будуть притягнуті до відповідальності — і колишні, і чинні.
Так, на питання про відповідальність Євгена Бакуліна, Бориса Остапюка, Володимира Зіневича, Михайла Лабутіна та інших, проти кого були порушені кримінальні порушення, Яценюк заявив: "В уряду немає повноважень притягати когось до відповідальності, є можливість лише виступити з ініціативою розслідувати діяльність".
"Я би дуже хотів, щоб вся правоохоронна система та органи прокуратури притягнули до відповідальності як сьогоднішніх, так і минулих. До того моменту — доки реально високопосадовці колишнього режиму і сьогоднішньої влади не сядуть у тюрму — ніхто не повірить у справедливість", — зазначив він.
При цьому Яценюк заявив, що може як прем'єр "подати ще два десятки законів про боротьбу з корупцією, і можу дати гарантію — всі вони будуть проголосовані".
"Це мало кому цікаво. Як громадянин я вимагаю від правоохоронців — притягніть винних до відповідальності реального, справжнього корупціонера".
"Сподіваюся, що з призначенням глави Антикорупційного бюро справи підуть краще, бо обсяг роботи там — м'яко кажучи великий — починаючи з проведення обшуків без санкцій, закінчуючи всією широтою повноважень по боротьбі з корупцією", — додав Яценюк.
Податки та економіка
Також Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк розповів, що уряду вдалося зібрати з великого бізнесу близько 12 мільярдів гривень в 2014 році.
"Загалом додатково ми зібрали з великого бізнесу близько 12 мільярдів гривень в 2014 році. Звичайно, хотілося б більше і тут є певні проблеми", — заявив він.
Прем'єр також зауважив, що готовий говорити і про оподаткування великих компаній, але "ми боремося з тим, щоб великий бізнес не йшов у тінь і платив податки".
"Щодо оподаткування великих компаній. Не дивлячись на суттєвий супротив, який був як у попередньому парламенті, так і в цьому, ми залишили трикратне збільшення ставок оподаткування по ренті на нафту, газ, газовий конденсат", — наголосив він.
"Також ми ввели систему оподаткування по так званій спільній діяльності. Це там, де ніхто ніяких свердловин не бурив, а отримали просто від держави, в тому числі і в силу корупційної складової, право користуватися природним газом і видобувати природний газ із свердловин, що сверлилися за державні кошти. Там ми підвищили ставку взагалі до 70%", — сказав Яценюк.
Також він підкреслив, що уряд концептуально змінив закон про трансфертне ціноутворення.
"Тепер великий бізнес не зможе ховати свої прибутки в офшорних зонах. І всі пов'язані компанії будуть прозорі як на ладоні, будуть обліковуватися і платити податок на прибуток. В тому числі уведена система, яка передбачає облік купівлі-продажу товарів за ринковими цінами на світових біржах", — підсумував голова уряду.
АТО
"Я підтримую президента в тому числі в тому, що врегулювання конфлікту на Сході. Він дуже багато для цього робить. Тут проблема з іншою стороною. Це не так звані російські терориста, а безпосередньо Росія", — заявив Яценюк.
"Мирний план має бути реалізований, контроль над кордоном повинен бути забезпечений", — наголосив він.
"Росія повинна перестати постачати зброю російським терористам і відкликати фсбшників, тобто свою агентуру і регулярні війська", — наголосив Яценюк.
Він зазначив, що це має бути першими кроками для стабілізації ситуації на Сході. А Далі має запрацювати пакет економічних реформ.
Це, на думку Яценюка, поверне довіру інвесторів до України.