«У колишню міліцію служити б не пішов. Але нині мушу захищати людей»
Спецбатальйон «Львів» готується до участі в АТО
Під пекучим сонцем на плацу вишикувалися бійці у чорному камуфляжі — кістяк новоствореного батальйону патрульної служби міліції особливого призначення “Львів”. Цього дня їм привезли дуже корисні “подарунки” — 45 касок натовського зразка. Військову амуніцію правоохоронцям передав один із лідерів львівської “Самооборони” Сергій Дзядик. Напередодні, у вихідні, активісти “Самооборони” два дні переносили каски та медичні бронежилети з Польщі в Україну через піший пункт пропуску “Медика-Шегині”. Встигли перенести 700 касок, які розподілять між правоохоронцями та армійцями, що беруть участь в антитерористичній операції або готуються до цього.
Передаючи міліціонерам каски, представник ”Самооборони” не приховував, що надалі доставляти в Україну військову амуніцію буде все складніше як фінансово, так і організаційно. Цією справою, вважають “самооборонівці”, мають перейнятися бізнесмени. Каски, пояснював Сергій Дзядик, “Самооборона” купила в Німеччині цілком легально, на складах, де продається списана амуніція. На це витратили гроші, які залишилися у львівському центрі відправлення людей у Київ, створеному під час буремних подій на Майдані. Положення польського законодавства не дозволяють перевозити партії амуніції через кордон. Отож активістам довелося використовувати дозвіл на перетин кордону з індивідуальними засобами захисту (одна каска та бронежилет на людину). Проте польські прикордонники, зауважив Сергій, записали прізвища всіх, хто брав участь в акції. І вдруге цим же активістам перенести в Україну каску чи бронежилет уже не дозволять.
Після шикування на плацу на базі батальйону “Львів” розпочався звичайний службовий день. На пейнтбольному майданчику, використовуючи “іграшкову” зброю, міліціонери відпрацьовували затримання зловмисників, які ховалися у будинку. Трохи далі, на спортивному майданчику, віджималися на перекладинах. У величезному ангарі міліціонери долали смугу перешкод та намагалися не потрапити в “зону смерті”, відпрацьовуючи навики зі знешкодження озброєних бандитів...
Набір у спецпідрозділ міліції ”Львів” почався у квітні цього року. У батальйоні вже служить 221 людина, за штатом має бути 500 бійців. Новобранці пройшли медкомісію, відповідну кадрову перевірку. “Середній вік міліціонерів, — розповів командир батальйону старший лейтенант Ігор Вольський, — 20-25 років. Усі міліціонери мають досвід строкової служби в армії та не мають судимостей. Кожен боєць підписав з МВС контракт на рік служби”. На озброєнні батальйону — стандартна стрілецька зброя. Та у планах, каже комбат, створити штурмовий взвод, в якому штатним розкладом передбачено кулемети.
У спецбатальйоні “Львів” не приховують, що цей підрозділ готують до участі в антитерористичній операції. “Нас перед підписанням контракту попереджали, що можемо поїхати воювати на схід, — розповів 28-річний Ярослав Солом’яний. — Я працював начальником охорони приватного підприємства. У колишню міліцію ніколи б не пішов служити. Та зараз, вважаю, справжні чоловіки мусять зі зброєю в руках захищати людей”. Чи залишиться Ярослав служити в міліції, коли боротьба з сепаратистами завершиться, він поки що не задумувався.
24-річний Роман Борсакевич нещодавно “дембельнувся” з внутрішніх військ. Службу проходив у Львові. У батальйон “Львів” також пішов, щоб захищати Україну та її громадян. “Серед нас, — розповідає Роман, — чимало активістів Євромайдану, є навіть колишні сотники. Усі вони вирішили, що сьогодні патріоти мусять одягати міліцейську форму”.