Передплата 2025 ВЗ

Гройсман: "Владу у регіонах потрібно обирати, а не призначати"

  • 16.05.2014, 13:00
  • 936

Зокрема, йдеться про ліквідацію державних адміністрацій у тому вигляді, в якому вони є.

Віце-прем'єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман презентував у форматі селекторної наради напрацьовані зміни до Конституції України, а також основні положення законопроектів, спрямованих на реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади.

«Ми вважаємо, що владу від території до регіону потрібно обирати, а не призначати з Києва, а що стосується альтернативи державним адміністраціям, то це питання зараз дискутується. Однак ті органи, які замінять місцеві державні адміністрації, здійснюватимуть контрольні і наглядові функції», — цитує Гройсмана прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

За його словами, схвалена в квітні урядом Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади містить базові принципи, які Кабмін прийняв як політичне рішення. Зокрема, пропонується на рівні регіонів створити виконавчі комітети обласних рад, на рівні районів — виконавчі комітети районних рад, на рівні громад — залишити виконавчі комітети рад і ради громади.

«Важливо, що децентралізують не тільки повноваження, але й фінансові ресурси. Загальні принципи — збільшення частки другого кошику бюджету до 30%. Йдеться ті кошти, які використовуються на власні повноваження органів місцевого самоврядування», — йдеться у повідомленні прес-служби.

Попередньо пропонується залишати на місцях до 25% податку на доходи фізичних осіб, від 10 до 25% податку на прибуток підприємств, частково — екологічний податок, єдиний і земельний податки — у повному обсязі. Триває робота над моделюванням інших місцевих податків і зборів. Заощаджені кошти місцевих бюджетів також пропонується залишати на місцях.

Уряд веде роботу і над децентралізацією адміністративних послуг. За словами вце-прем'єра, більше 60 функцій з надання адмінпослуг пропонується передати на місцевий рівень, до прикладу, реєстрація майна, бізнесу, дозвільні функції, функції держархбудконтролю тощо, з серйозним контролем державою якості надання цих послуг.

Представники регіонів у цілому підтримали урядові пропозиції та внесли свої, які здебільшого стосувалися податків та зборів. Це тепер опрацьовуватимуть фахівці.

Представники Донецької області наголосили на необхідності внесення змін до Конституції щодо децентралізації до 25 травня поточного року, тобто до президентських виборів.

Джерело: Укрінформ