50-річного ювілею Реброву не зіпсували
Перемогти Бундестім збірній України знову не вдалося, але нульова нічия у Нюрнберзі - результат пристойний
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/514010/zibrna.jpg)
Перший з трьох контрольних матчів перед футбольним Євро-2024, зі збірною Німеччини, збірна України грала 3 червня, коли її головному тренеру Сергію Реброву виповнилося 50 років. Ну як на такий ювілей програвати? До честі «синьо-жовтих», зробили усе можливе, аби не зіпсувати Реброву святкового настрою. Перемогти Бундестім у Нюрнберзі не вдалося, але нульова нічия — цілком пристойний результат. І навіть не він важливий, а те, що збірна України загалом виконала план на цю гру.
Проти німців «синьо-жовті» побудували гру за схемою 5−4−1, тобто грали з трьома центральними захисниками, Забарним, Матвієнком і Сватком, і двома крайніми оборонцями, Зінченком і Коноплею. Очевидно, саме таку схему Ребров планує застосовувати в матчах проти топ-збірних із великим атакувальним потенціалом (тієї ж Бельгії, яка у нашій Групі Е на Євро).
Загалом, задум Реброва спрацював: посилений «хвилеріз» у штрафному майданчику збірної України ефективно розбивав майже всі атаки Бундес-машини, що одна за другою накочувалися на ворота «синьо-жовтих». А коли німці по наших воротах усе-таки пробивали, виручав голкіпер Трубін.
Щоправда, реалізувати потенціал такої ігрової схеми повністю збірній Україні не вдалося. Крайні захисники, так звані латералі, при переході від оборони до нападу мають ставати додатковими хавбеками й розвивати контратаки, швидко передаючи м’яча гравцям атакувальної ланки. Щось в українців виходило (у Коноплі краще, у Зінченка — гірше), і якби у двох епізодах Мудрик побачив би партнерів, то могли б німцям і забити… Але в цілому нашим латералям до цієї схеми ще треба звикати. Гадаю, якби лівого захисника замість Зінченка грав Миколенко (ще не відновився), усе працювало би краще.
За словами Реброва, у матчі з такими збірними, як Німеччина, усі гравці збірної України повинні бути готовими на сто відсотків. А наразі цього немає, звідси й проблеми, які усе-таки створив нам потужний Бундестім… Із думкою наставника «синьо-жовтих» можна погодитися. Було помітно, що деякі наші футболісти випадали з гри. Причина очевидна — брак ігрової практики у клубах. Той же Зінченко в останніх матчах за лондонський «Арсенал» не грав… Сподіваймося, до першого матчу групового етапу Євро-2024 (17 червня проти збірної Румунії) усі наші збірники підтягнуть свою спортивну форму, і ми побачимо у виконанні збірної України набагато якіснішу гру.
Готуючись до Євро-2024, збірна України зіграє ще два контрольні матчі - зі збірною Польщі (7 червня, Варшава) й збірною Молдови (11 червня, Кишинів).