BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Віталій Портников: Політика Трампа грає на руку путіну та Сі Цзіньпіну

  • 17.05.2026, 09:30
  • 412

На думку журналіста, дії американського президента спрямовані на посилення ролі росії та Китаю у світі. Портников вважає, що ідеологія MAGA фактично сприяє геополітичним амбіціям москви та Пекіна, створюючи умови для формування нового світового порядку

Віталій Портников, журналіст, публіцист. Фото: Олена Чернінька
Віталій Портников, журналіст, публіцист. Фото: Олена Чернінька

Журналіст Віталій Портников в етері «Еспресо» проаналізував результати першого року президентства Дональда Трампа, зробивши резонансну заяву: вся діяльність поточної адміністрації США фактично відповідає стратегічним інтересам путіна та Сі Цзіньпіна. Аналітик підкреслив, що це не випадковість, а закономірне продовження політичної лінії, яка простежувалася ще до повернення Трампа в Білий дім.

Портников нагадав про показове голосування в Конгресі за пакет допомоги Ізраїлю, Україні та Тайваню. Він зауважив, що ультраконсервативне крило республіканців, орієнтоване на Трампа, послідовно блокувало підтримку не лише Києва, а й Тайбея. Це, на думку журналіста, свідчить про те, що рух «Make America Great Again» має не лише проросійський, а й прокитайський вектор, попри публічну риторику.

«Насправді політична програма Дональда Трампа полягає в бажанні зробити знову великими росію і Китай. Я не жартую, тому що всі результати діяльності Трампа за рік його перебування на посаді президента сприяють інтересам двох осіб — путіна і Сі Цзіньпіна», — наголосив Віталій Портников.

Окрему увагу журналіст приділив ідеї Трампа щодо розширення формату впливових світових держав. За словами Портникова, Трамп прагне повернути путіна до складу «Великої сімки» або створити ексклюзивний формат G3 (США, КНР та рф). Проте реальність виявляється іншою: на світовій арені вже сформувався стійкий тандем G2 у складі Китаю та росії, де для Сполучених Штатів наразі не передбачено ключової ролі. Це підтверджується і майбутнім візитом путіна до Пекіна, який має продемонструвати єдність двох диктатур.