У Палаті представників США розблокували голосування за допомогу Україні через «петицію про звільнення»
- 14.05.2026, 09:30
- 636
Законодавцям вдалося зібрати необхідні 218 підписів для активації рідкісного процедурного механізму, що дозволяє винести законопроєкт на розгляд в обхід волі спікера. Вирішальний голос надав незалежний депутат від Каліфорнії Кевін Кайлі
Використання процедури discharge petition означає, що документ про нову фінансову та військову підтримку Києва може потрапити до зали засідань уже наприкінці травня, попри спротив керівництва Палати.
Законопроєкт, ініційований демократом Грегорі Міксом, пропонує комбінований підхід до фінансування: 1,3 млрд доларів прямої безпекової допомоги та до 8 млрд доларів у формі кредитів. Окрім безпосередньої підтримки фронту, документ передбачає кошти на відновлення американських запасів зброї, ресурси для післявоєнної відбудови України та посилення санкційного тиску на росію та її посібників. Під петицією підписалися всі представники демократичної фракції, а також окремі республіканці, зокрема Дон Бейкон та Браян Фіцпатрік, що підкреслює двопартійний характер ініціативи.
Аргументуючи свій вчинок, Кевін Кайлі зазначив, що дипломатичні зусилля мають підкріплюватися силою, особливо після порушених перемир'їв. Водночас політичні експерти налаштовані обережно щодо фінальних перспектив документа. Головними перепонами залишаються скептична позиція президента Дональда Трампа та опір значної частини республіканців, які критикують подальше виділення коштів. На тлі цих суперечок прихильники законопроєкту наголошують на критичності часу, заявляючи, що кожен день зволікання прямо впливає на боєздатність українських захисників.