Сили оборони уразили стратегічний нафтовий термінал та пункти управління окупантів
- 13.05.2026, 14:30
- 385
Протягом 12 травня та в ніч на 13 травня 2026 року українські захисники завдали точних ударів по терміналу «Таманьнефтегаз» у краснодарському краї та низці командних пунктів на окупованих територіях. Атаки були спрямовані на руйнування логістики та системи управління військ росії
Однією з головних цілей став нафтовий термінал «Таманьнефтегаз» у селищі волна, що є критично важливим об'єктом для росії на чорноморському узбережжі. Цей комплекс забезпечує перевалку мазуту, дизельного пального та газу, а також безпосередньо задіяний у постачанні пального окупаційному контингенту. На території об'єкта зафіксовано масштабну пожежу, наразі фахівці встановлюють ступінь пошкоджень потужностей росії.
Окрім економічного та логістичного вузла, під удар потрапили командно-спостережні пункти росії в районах Соледара, Старомлинівки та Комишувахи. Також у Мирному на Донеччині було знищено пункт управління безпілотниками, що значно обмежить можливості росії щодо розвідки та коригування вогню на цій ділянці фронту.
Системні удари також прийшлися по місцях зосередження особового складу росії. Ураження зафіксовані як на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Херсонської та Донецької областей, так і безпосередньо на території росії — у курській та бєлгородській областях. Сили оборони продовжують методично знищувати ресурси росії для припинення збройної агресії.